Dev Patel gwiazdą brytyjskiego folk horroru. Co wiemy o "Rabbit Trap"?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Dev+Patel+gwiazd%C4%85+brytyjskiego+folk+horroru.+Co+wiemy+o+%22Rabbit+Trap%22-152532
Dev Patel gwiazdą brytyjskiego folk horroru. Co wiemy o "Rabbit Trap"?
źródło: Getty Images
autor: Mike Marsland
W Walii zakończyły się zdjęcia do horroru "Rabbit Trap". W rolach głównych Dev Patel ("Slumdog. Milioner z ulicy", "Zielony Rycerz. Green Knight"), Rosy McEwen ("Blue Jean", "Alienista") i Jade Croot ("Wiedźmin", "Wypadek"). Wśród producentów jest Elijah Wood.

Co wiemy o "Rabbit Trap"?


Akcja "Rabbit Trap" toczy się w 1973 roku. Daphne i Darcy Davenport, małżeństwo dwojga muzyków, przenosi się z Londynu do odizolowanego od świata domu w Walii. Planują tam skończyć prace nad nową płytą. Kiedy przypadkowo nagrywają mistyczny dźwięk, nigdy wcześniej nie słyszany przez ludzi, w ich życiu pojawia się dziwne dziecko. Wkrótce para zostaje uwięziona pomiędzy starożytnymi duchami świata przyrody a życiem, które niegdyś znała. 


"Rabbit Trap" napisał i wyreżyserował Bryn Chainey. Będzie to jego pełnometrażowy debiut. W jego filmografii znajdziemy m.in. komedię "Zabij swój obiad", która w 2016 roku była prezentowana na festiwalu w Berlinie. Z kolei dramaty "Maurycy i dziwotwór" oraz "Ojciec gryzoni" w 2013 i 2021 roku brały udział w konkursie filmów krótkometrażowych podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego. 

Za muzykę i dźwięk, będące ważną częścią opowiadanej w filmie historii, odpowiadają Lucrecia Dalt, której płyta "AY!" została uznana za najlepszy album roku wg magazynu "The Wire", oraz Graham Reznick ("X") i Brent Kiser ("Wszystko wszędzie naraz").

Ostatnie projekty Deva Patela. Zobacz zwiastun "Zdumiewającej historii Henry'ego Sugara"


Po raz ostatni mogliśmy zobaczyć Deva Patela na wielkim ekranie w filmie "Zielony Rycerz. Green Knight" Davida Lowery'ego. Wystąpił też w krótkometrażówkach Wesa Andersona – "Zdumiewającej historii Henry'ego Sugara" (której zwiastun prezentujemy poniżej) i "Truciźnie". Na etapie postprodukcji znajduje się nie tylko "Rabbit Trap", ale też wyreżyserowany przez niego thriller "Monkey Man", w którym zagrał główną rolę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones