Dwóch kandydatów na stanowisko reżysera "Człowieka z blizną"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Dw%C3%B3ch+kandydat%C3%B3w+na+stanowisko+re%C5%BCysera+%22Cz%C5%82owieka+z+blizn%C4%85%22-121685
David Mackenzie ("Aż do piekła") i Peter Berg ("Żywioł. Deepwater Horizon") są faworytami w walce o stanowisko reżysera nowego "Człowieka z blizną".


Jeszcze do niedawna w projekt był zaangażowany Antoine Fuqua. Ostatecznie twórca "Dnia próby" porzucił "Człowieka z blizną" na rzecz drugiej części "Bez litości". Wcześniej do realizacji obrazu przymierzali się  David Yates i Pablo Larrain.

Wytwórnia Universal właśnie ogłosiła, że film trafi do kin 10 sierpnia 2018 roku. Tytułową rolę zagra Diego Luna. Do wprowadzenia ostatnich poprawek w scenariuszu zatrudniono braci Coen.

Pierwszy "Człowiek z blizną" pojawił się w 1932 roku. Tony był w nim włoskim emigrantem, który w świecie pogrążonym w chaosie globalnego kryzysu gospodarczego próbuje realizować swój amerykański sen. Czyni to w jedyny sposób, jaki wydaje mu się możliwy – przemocą i zbrodnią. Przez dziesięciolecia film uważany był za jeden z wzorcowych filmów gangsterskich i w rankingu Amerykańskiego Instytutu Filmowego znalazł się wyżej od popularniejszego remake'u.

Wśród zwyczajnych widzów mało kto wspomina obraz Howarda Hawksa i Richarda Rossona, kiedy mowa o Tonym, człowieku z blizną. Wszystko przez film z 1983 roku z Alem Pacino w roli głównej. Bohater wciąż nazywał się Tony, ale teraz był Kubańczykiem, a cała akcja została przeniesiona z Chicago do Miami. Dziś "Człowiek z blizną" jest wielbiony i nikt nie pamięta, że Brian De Palma otrzymał nominację do Złotej Maliny dla najgorszego reżysera.