Easter eggs w "Super 8"

/Film / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Easter+eggs+w+%22Super+8%22-74616
Już w piątek do kin wchodzi "Super 8". Jeśli jesteście fanami J.J. Abramsa, to wiecie, że musicie film bacznie oglądać, bo znajdziecie w nim sporo odniesień i aluzji do jego wcześniejszych obrazów. Jeśli jednak nie macie na to ochoty, to za /Film ujawniamy wam kilka smaczków ukrytych w "Super 8".

Nie trzeba chyba podkreślać, że tekst ten pełen jest mniejszych i większych spoilerów.

W filmie pojawia się sporo aktorów, z którymi J.J. Abrams wcześniej współpracował. Niektórych z nich łatwo zauważycie, innych w ogóle. Do tej drugiej kategorii należy Bruce Greenwood, o którego udziale w filmie świadczy jedynie jego nazwisko w napisach końcowych. Greenwood zagrał bowiem kosmitę.

Bardzo trudno będzie też wypatrzyć Grega Grunberga, który pojawiał się w każdej produkcji Abramsa i Leonarda Nimoya. Grunberg pojawia się jako aktor w sitcomie, który pokazywany jest na jednym z telewizorów w pieczarze Obcego. Łatwiej wypatrzyć będzie wam Amandę Foreman, która zagrała dziennikarkę, kanału 14.

Po raz kolejny Abrams wykorzystał też imię dziadka - Kelvin. Tak nazywa się sklepik przy stacji benzynowej. Tam też znajdziecie logo Slusho, czyli napoju, który odegrał tak istotną rolę w wiralach promujących "Projekt: Monster".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones