"Miasteczko Salem" nie trafiło do kosza. Do kin też nie trafi

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ekranizacja+powie%C5%9Bci+%22Miasteczko+Salem%22+Stephena+Kinga+trafi+na+platform%C4%99+Max-154572
"Miasteczko Salem" nie trafiło do kosza. Do kin też nie trafi
Fani ekranizacji Stephena Kinga mogą odetchnąć z ulgą. Wbrew wcześniejszym obawom Warner Bros. Discovery nie skasowało nakręconego "Salem's Lot", by zarobić na odpisach podatkowych. Film trafi na platformę Max. Jednak na razie nie podano daty.

Zamieszanie wokół "Miasteczka Salem"?Zdjęcia do "Salem's Lot" zakończono w listopadzie 2021 roku. Potem wiosną dokonano dokrętek i Warner wyznaczył datę premiery na wrzesień 2022 roku.

Studio zmieniło później zdanie i przesunęło film na kwiecień 2023 roku. Jednak wtedy do kin weszło "Martwe zło: Przebudzenie", a "Salem's Lot" zostało zdjęte z kalendarza premier kinowych.

Od tamtej pory studio milczało na temat projektu. Pojawiły się więc obawy, że jest to jeden ze zrealizowanych projektów, które Warner Bros. Discovery skasowało dla odpisów podatkowych. Teraz jednak New Line obiecuje, że jeszcze w tym roku film trafi na platformę Max. Kiedy to jednak nastąpi, tego wciąż nie wiemy.


Nowe "Miasteczko Salem" od specjalisty od horrorów"Miasteczko Salem" to historia Bena Mearsa. Mężczyzna wraca w rodzinne strony w poszukiwaniu inspiracji dla swojej nowej książki. Kiedy odkrywa, że miejscowość została sterroryzowana przez wampira, staje na czele grupy wyrzutków walczących ze złem.

Obraz nakręcił stały specjalista w Warner Bros. od horrorów Gary Dauberman. Pracował on przy uniwersum "Annabelle" oraz napisał scenariusz dylogii "To".

W głównej roli wystąpił Lewis Pullman, który zdążył już zagrać w "Top Gun: Maverick" i serialu "Lekcje chemii". Partnerują mu: Makenzie Leigh, Bill Camp i Alfre Woodard.

Zwiastun "Annabelle wraca do domu", jedynego pełnometrażowego filmu Daubermana.Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones