Eva Green w obsadzie nowego "Dumbo"?

Coming Soon / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Eva+Green+w+obsadzie+nowego+%22Dumbo%22-122084
Eva Green kontynuuje współpracę z Timem Burtonem. Po "Mrocznych cieniach" i "Pani Peregrine" aktorka negocjuje jedną z głównych ról w nowej wersji "Dumbo".


Oryginał z 1941 roku to jeden z największych skarbów studia Walta Disneya - czarujący i wzruszający, pełen niezapomnianych piosenek film zachwyca od lat. Gdy bocian przynosi wreszcie Pani Jumbo jej długo oczekiwane dziecko - malutkiego słonika - jest to wielkie wydarzenie dla całego cyrku. Lecz wkrótce mały bohater staje się dla wszystkich pośmiewiskiem. Przewrotny los wyposażył go bowiem w parę nienaturalnie wielkich uszu. Odrzucony i samotny spotyka jednak przyjaciela. Dzięki pomocy i lojalności myszy o imieniu Timothy, zdeterminowany Dumbo potrafi przezwyciężyć wszystkie kłopoty tak, by zatriumfowała miłość i przyjaźń. W aktorskiej wersji Dumbo będzie efektem pracy specjalistów od CGI. Film dostanie też drugi, równoległy wątek opowiadający historię ludzkiej rodziny.

To nie pierwszy aktorski remake klasycznej animacji Disneya. Wcześniej sporymi sukcesami finansowymi okazały się m.in. "Alicja w krainie czarów" i "Księga dżungli". W kolejce do recyklingu czekają "Królewna Śnieżka", "Król Lew", i "Mała syrenka".

Green wystąpiła ostatnio w nowym filmie Romana Polańskiego "Based on a True Story".