Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Ewan+McGregor+gwiazd%C4%85+kontynuacji+%22L%C5%9Bnienia%22-128660

Ewan McGregor gwiazdą kontynuacji "Lśnienia"

  • Variety
  • autor: mp
  • Filmy
Wybrano odtwórcę najważniejszej roli w filmie "Doctor Sleep". W Danny'ego Torrance'a wcieli się Ewan McGregor ("Krzysiu, gdzie jesteś?").

GettyImages-462152772.jpg
Getty Images © Larry Busacca


Obraz jest ekranizacją powieści Stephena Kinga wydanej w Polsce pod tytułem "Doktor Sen" będącej kontynuacją "Lśnienia". Autor literackiego pierwowzoru zaakceptował wybór twórców filmu. Za reżyserię odpowiada Mike Flanagan, którego netfliksowy film "Gra Geralda" był ekranizacją noweli Kinga.

Fabuła książki opowiada o losach dorosłego Danny'ego Torrance'a, syna szalonego Jacka Torrance'a. 40-letni Dan nie radzi sobie z traumą, jaką wywołały w nim wydarzenia w hotelu Overlook. Błąka się więc po Ameryce i nadużywa alkoholu, aż w końcu trafia do małego miasteczka w New Hampshire. Tam przy wsparciu grupy Anonimowych Alkoholików odkrywa, że swoje paranormalne zdolności może wykorzystać do niesienia pomocy umierającym pacjentom hospicjum. Tymczasem po kraju krąży grupa niepozornych staruszków nazywających się Prawdziwym Węzłem. W rzeczywistości to nieśmiertelne istoty, które żywią się dziećmi posiadającymi podobne zdolności co Dan. Gdy bohater pozna rezolutną 12-latkę, na którą zapolują staruszkowie, zrobi wszystko, by ją obronić.  

Całość powstanie dla Warner Bros. Studio jednocześnie pracuje nad prequelem "Lśnienia" zatytułowanym "Overlook Hotel".

3 21

zobacz też: