FOTO: Ian McKellen jako 93-letni Sherlock Holmes

Deadline, Twitter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/FOTO%3A+Ian+McKellen+jako+93-letni+Sherlock+Holmes-106152
Sherlock Holmes to jedna z tych postaci, w którą na przestrzeni lat wcieliła się cała masa aktorów. Teraz do tego licznego grona dołączył Ian McKellen. Jak informowaliśmy już na stronach Filmwebu, aktor wcielił się w słynnego detektywa na potrzeby ekranizacji "A Slight Trick of the Mind". Prace na planie filmu już się rozpoczęły i McKellen wykorzystał swoje konto na Twitterze, by zaprezentować światu zdjęcie tego, jak wygląda w roli 93-letniego detektywa.

Wy zdjęcie to znajdziecie poniżej:


Obraz powstanie na bazie książki Mitcha Cullina ("Kraina traw") pod tym samym tytułem. Jej bohaterem jest Sherlock Holmes, który spędza starość w cichej wiosce w Sussex wraz z gosposią i jej synem detektywem-amatorem. Holmes jednak nie cieszy się zasłużonym spokojem. Prześladuje go nierozwiązana sprawa sprzed 50 lat. Problem w tym, że nie pamięta jej szczegółów, lecz zaledwie kilka fragmentów: konfrontację ze wściekłym mężem, tajemna więź z jego piękną lecz niestabilną emocjonalnie żoną.

Choć zdjęcia do filmu już trwają, to proces obsadzania ról jeszcze się nie zakończył. Najnowszym nabytkiem jest Hiroyuki Sanada. Aktor znany m.in. z filmu "Wolverine" wcieli się w postać Umezakiego, którego Holmes odwiedza podczas swojego pobytu w Japonii.

Całość reżyseruje Bill Condon według scenariusza Jeffreya Hatchera. W roli gosposi Sherlocka zobaczymy Laurę Linney.
Udostępnij: