FOTO: Mel Gibson zaczął kręcić "Hacksaw Ridge"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/FOTO%3A+Mel+Gibson+zacz%C4%85%C5%82+kr%C4%99ci%C4%87+%22Hacksaw+Ridge%22-113717
Mel Gibson wraca do świata kina jako reżyser. Właśnie rozpoczął prace na planie wojennego dramatu "Hacksaw Ridge", który będzie jego szóstym dziełem (piątym kinowym), a pierwszy od 2006 roku. Z tej okazji w sieci już pojawiło się pierwsze oficjalne zdjęcie, na którym zobaczyć możecie byłego Spider-Mana Andrew Garfielda i pozostałych bohaterów widowiska.

Oto zdjęcie:


(kliknij, aby powiększyć)

Przy okazji podano nazwiska kolejnych gwiazd filmu. W obsadzie znaleźli się: Rachel Griffiths, Teresa Palmer, Richard Roxburgh oraz syn Gibsona Milo. W filmie wystąpią również Vince Vaughn, Sam Worthington i Luke Bracey.

"Hacksaw Ridge" oparte jest na życiu Desmonda T. Dossa (Garfield). Mężczyzna był pierwszym w historii lekarzem polowym, który, choć odmówił noszenia broni i zabijania, został za swoje zasługi odznaczony Medalem Honoru - najwyższym amerykańskim odznaczeniem wojskowym. Doss był członkiem kościoła Adwentystów Dnia Siódmego i religia zabraniała mu walczyć. Wcielony do armii amerykańskiej podczas II wojny światowej odmawiał zabijania i nie krył się ze swoimi pacyfistycznymi przekonaniami. To budziło niechęć innych żołnierzy. Podczas bitwy o Okinawę Doss uratował od śmierci 75 żołnierzy, zarówno Amerykanów, jak i Japończyków. Za ten czyn właśnie otrzymał z rąk prezydenta Trumana Medal Honoru.