Hugo Weaving w wojennym dramacie Mela Gibsona

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Hugo+Weaving+w+wojennym+dramacie+Mela+Gibsona-114057
Choć zdjęcia do "Hacksaw Ridge" już się rozpoczęły, to do obsady wciąż dołączają kolejni aktorzy. Najnowszym nabytkiem jest Hugo Weaving ("Matrix"). W filmie zagra również Australijczyk Ryan Corr ("Wolf Creek 2").

GettyImages-483383504.jpg Getty Images © Jennifer Polixenni Brankin

GettyImages-115541370.jpg Getty Images © Brendon Thorne


"Hacksaw Ridge" oparte jest na życiu Desmonda T. Dossa (Garfield). Mężczyzna był pierwszym w historii lekarzem polowym, który, choć odmówił noszenia broni i zabijania, został za swoje zasługi odznaczony Medalem Honoru - najwyższym amerykańskim odznaczeniem wojskowym. Doss był członkiem kościoła Adwentystów Dnia Siódmego i religia zabraniała mu walczyć. Wcielony do armii amerykańskiej podczas II wojny światowej odmawiał zabijania i nie krył się ze swoimi pacyfistycznymi przekonaniami. To budziło niechęć innych żołnierzy. Podczas bitwy o Okinawę Doss uratował od śmierci 75 żołnierzy, zarówno Amerykanów, jak i Japończyków. Za ten czyn właśnie otrzymał z rąk prezydenta Trumana Medal Honoru.

Weaving wcieli się w ojca Dossa. Corr zagra porucznika Manville'a. W obsadzie są również: Vince Vaughn, Sam Worthington, Luke Bracey, Teresa Palmer i Rachel Griffiths.

Obraz reżyseruje Mel Gibson według scenariusza autora "Braveheart" Randalla Wallace'a.