Fassbender, Dinklage, Foxx członkami "Dzikiej bandy" Gibsona

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Fassbender%2C+Dinklage%2C+Foxx+cz%C5%82onkami+%22Dzikiej+bandy%22+Gibsona-133147
W ubiegłym roku pisaliśmy o tym, że Mel Gibson stanie za kamerą filmu "The Wild Bunch", czyli remake'u "Dzikiej bandy". Teraz portal Deadline podaje, kto może w nim wystąpić. Propozycje zagrania otrzymali: Michael Fassbender ("Obcy: Przymierze"), Jamie Foxx ("Robin Hood: Początek") i Peter Dinklage ("Gra o tron").


Oryginał w reżyserii Sama Peckinpaha trafił do kin w 1969 roku, wywołując olbrzymie kontrowersje. Uznano go wówczas za jeden z najbrutalniejszych filmów historii kina. Akcja utworu rozgrywa się w 1913 roku na pograniczu Meksyku i USA. Pike Bishop i jego banda specjalizują się w okradaniu pociągów i budynków kolei. Podczas jednego z napadów bohaterowie  wpadają w pułapkę zastawioną przez łowców nagród pod dowództwem dawnego przyjaciela Bishopa, Thorntona, któremu właściciele kolei załatwili wcześniejsze zwolnienie z więzienia. Wybucha strzelanina, w której wyniku giną niewinni ludzie. Thornton dostaje ultimatum: albo w ciągu 30 dni schwyta Bishopa i resztę jego bandy, albo wróci do więzienia.

Scenariusz uwspółcześnionej wersji napisał we współpracy z Gibsonem stawiający pierwsze kroki w Hollywood Bryan Bagby. Zdjęcia mają się rozpocząć jesienią.

Remake powstaje dla studia Warner Bros.
Udostępnij: