Faye Dunaway zagra u boku Kevina Spaceya

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Faye+Dunaway+zagra+u+boku+Kevina+Spaceya-143068
Faye Dunaway zagra u boku Kevina Spaceya
źródło: Getty Images
autor: Isa Foltin
Faye Dunaway, legendarna gwiazda takich filmów jak m.in. "Bonnie i Clyde", "Sieć" czy "Chinatown", wystąpi w filmie "L’uomo che disegnò Dio". Projekt jest przedmiotem kontrowersji odkąd ujawniono, że zagra w nim Kevin Spacey.

Spacey wcieli się w policyjnego detektywa prowadzącego śledztwo w sprawie niewidomego artysty oskarżonego o napaść seksualną. Na ekranie aktorowi partnerować będzie Franco Nero, który jest również reżyserem filmu.

W "L’uomo che disegnò Dio" miała wystąpić również Vanessa Redgrave, żona reżysera, ale w maju ogłosiła, że jednak nie pojawi się w filmie. Dunaway przypadła jej rola.

Wciela się w nauczycielkę alfabetu Braille'a, która jest przyjaciółką niewidomego bohatera granego przez Nero i która nauczyła go czytać, ujawnił producent filmu, Louis Nero. To rola, która oryginalnie należała do Vanessy Redgrave. Vanessa jednak nie czuła się na siłach, by podróżować.

Producent zdradził też, że zdjęcia do filmu skończyły się w zeszłym tygodniu, a premiera planowana jest na wrzesień. Nero nie obawia się, że świat nie jest gotów na powrót Spaceya. Mamy duże zainteresowanie ze strony kupców z całego świata, powiedział. Kontrowersje wokół filmu tylko wzmogły zainteresowanie nim. Z mojego punktu widzenia, wyszło to nam na dobre. Producenci filmu poszukują obecnie dystrybutorów podczas targów filmowych odbywających się przy okazji festiwalu w Cannes.

Jesienią 2017 roku aktor Anthony Rapp oskarżył Kevina Spaceya o napaść seksualną. Wkrótce potem odezwały się kolejne domniemane ofiary gwiazdora, w tym jego współpracownicy z planu serialu "House of Cards". Spaceyowi zarzucano molestowanie, seks z nieletnimi oraz próby gwałtu.