Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Faye+Dunaway+czuje+si%C4%99+winna+za+oscarow%C4%85+wpadk%C4%99-122811

Faye Dunaway czuje się winna za oscarową wpadkę

Faye Dunaway postanowiła wreszcie zabrać głos w sprawie niesławnej "afery kopertowej", jaka miała miejsce na tegorocznej oscarowej gali. Przypomnijmy, że Dunaway miała wręczyć razem z Warrenem Beattym Oscara w kategorii "najlepszy film". Duet otrzymał jednak niewłaściwą kopertę i Dunaway omyłkowo wyczytała "La La Land", podczas gdy zwycięzcą został de facto "Moonlight".

GettyImages-645718228.jpg
Getty Images © Kevin Winter


Aktorka opowiedziała swoja wersję historii w programie NBC Nightly News: Beatty wyciągnął kartę i nic nie powiedział. Zamilkł, spojrzał na mnie, spojrzał za kulisy, rozejrzał się. W końcu powiedziałam do niego "jesteś niemożliwy". Myślałam, że żartuje, że robi dramatyczną pauzę.

Pomyłka została naprawiona i ostatecznie okazało się, że winę ponosi jeden z pracowników firmy PricewaterhouseCoopers, który pomylił koperty podczas wręczania ich prezenterom i wręczył im kartę kategorii "najlepsza aktorka" z nazwiskiem Emmy Stone. Dunaway przyznała jednak, że czuje się odpowiedzialna mimo to.

Byliśmy oniemiali. Nie wiedzieliśmy, co się dzieje. Poczułam się winna, z pewnością mogłam coś zrobić, powiedziała aktorka. Dlaczego nie zauważyłam nazwiska Emmy Stone na karcie?

W przyszłym roku procedura wręczania kopert zostanie usprawniona.

zobacz też: