Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Filmowe+%22Halo%22+musi+powsta%C4%87-67488

Filmowe "Halo" musi powstać

  • Cinema Blend
  • autor: Łukasz Muszyński
  • Filmy
Twórca gry "Halo", Frank O'Connor, zapowiada, iż na pewno powstanie jej filmowa ekranizacja. Ponoć firma Microsoft gotowa jest sfinansować produkcję, byle tylko zobaczyć plakaty filmu w kinach.

1.jpg


O'Connor zasugerował również, że może zostać zrealizowany serial telewizyjny, którego scenariusz byłby oparty na grze. Musiałaby się tym jednak zająć jakaś duża stacja kablowa, doświadczona w realizacji widowisk. Idealnym kandydatem wydaje się więc HBO ("Pacyfik", "Rzym").

"Halo" to gra na Xboxa będąca shooterem FPP. Opowiada o walce ludzi z kosmitami. W Świętej Wojnie z Zakonem Obcych Ras, Główny Dowódca oddziału żołnierzy Spartan Super Soldier oraz załoga okrętu wojennego znanego jako "Filar Jesieni" rozbijają się na zagadkowej strukturze świecie-okręgu znanej tylko jako "HALO". Teraz Główny Dowódca z pomocą odczuwającej komputerowej S.I. (Cortany), musi odkryć destruktywne tajemnice "HALO", zanim Zakon to zrobi, lub zaryzykować zniszczeniem Ziemi.

Przypomnijmy, iż "[film=236099]Halo[/film]" było już raz o krok od powstania. Miał to być debiut Neilla Blomkampa wyprodukowany przez Petera Jacksona według scenariusza Alexa Garlanda. Projekt jednak upadł w 2007 roku, gdyż twórcy nie doszli do porozumienia z producentami. W ten sposób Blomkamp zrealizował "Dystrykt 9", który otrzymał kilka nominacji do tegorocznych Oscarów. Tymczasem w 2008 roku Stuart Beattie prowadził ostrą kampanię na rzecz realizacji kinowego "[film=236099]Halo[/film]". Napisał nawet scenariusz, ale i tym razem nic z tego nie wyszło. Sam Beattie skoncentrował się zatem na swoim debiucie reżyserskim "Tomorrow: When the War Began". 
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię