Filmweb poleca "The Social Network" i "Legendy sowiego królestwa"

Filmweb /
https://www.filmweb.pl/news/Filmweb+poleca+%22The+Social+Network%22+i+%22Legendy+sowiego+kr%C3%B3lestwa%22-66015
W tym tygodniu do kin trafiają aż dwa filmy, które postanowiliśmy wyróżnić redakcyjnym znakiem jakości Filmweb Poleca! Są to "The Social Network" i "Legendy sowiego królestwa: Strażnicy Ga'Hoole".

  

"The Social Network" - historia powstania portalu społecznościowego Facebook - to obraz bezbłędny. Począwszy od perfekcyjnego scenariusza Aarona Sorkina (murowana nominacja do Oscara), przez zapadające w pamięć aktorstwo (Eisenberg, Garfield i Timberlake), po wkręcającą się w bębenki słuchowe muzykę lidera Nine Inch Nails Trenta Reznora. David Fincher stworzył pasjonującą opowieść o studentach, którzy stali się miliarderami, odmieniając przy okazji oblicze współczesnego świata. Co nimi kierowało? Chęć zbliżania ludzi czy pragnienie władzy, pieniędzy i kobiet? Przekonajcie się sami.

Debiutujący w roli reżysera animacji Zack Snyder ("Watchmen - Strażnicy", "300") udowodnił, że klasyczna, mroczna baśń, wciąż ma się świetnie. W jego filmie czuć klimat arturiańskich legend, kina fantasy, a z drugiej strony - całkiem "dorosłych" filmów o totalitarnym terrorze i pacyfistycznych manifestów. W dodatku, wykreowany w komputerze, trójwymiarowy świat prezentuje się po prostu rewelacyjnie - cyfrowe plenery i zerojedynkowe zwierzaki nigdy nie wyglądały tak dobrze. Za sprawą studia Pixar i takich "rodzynków" jak Snyder, wyszydzana przez zwolenników starej szkoły, animacja CGI nie potrzebuje już adwokatów.