"Megalopolis": Francis Ford Coppola wyłoży z własnej kieszeni 120 milionów $ na wymarzony film

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Francis+Ford+Coppola+zrealizuje+%22Megalopolis%22-145578
"Megalopolis": Francis Ford Coppola wyłoży z własnej kieszeni 120 milionów $ na wymarzony film
źródło: Getty Images
autor: Kevin Winter
Francis Ford Coppola jest zdeterminowany, by zrealizować "Megalopolis". Ambitny (i bardzo kosztowny) projekt wiązał się ze zbyt dużym ryzykiem, by zainteresowały się nim studia filmowe. Legendarny reżyser zdecydował się sprzedać część swoich winnic i sam wyłożył 120 milionów dolarów, by rozpocząć produkcję.     

"Megalopolis" – co wiemy o projekcie?


Francis Ford Coppola napisał scenariusz "Megalopolis" jeszcze w latach 80. Reżyser nie zdradza zbyt wiele z fabuły. Estetyka dzieła miała nawiązywać do tradycji rzymskiego eposu. Jego akcja toczy się w utopijnej wersji Nowego Jorku (zwanego Nowym Rzymem), który zostaje zniszczony w wyniku niewyobrażalnej katastrofy.

Zdjęcia do filmu miały się rozpocząć w 2001 roku. Kiedy jednak 11 września doszło do zamachów terrorystycznych w World Trade Center, z realizacji zaczęli wycofywać się kolejni sponsorzy. Reżyser odłożył wówczas scenariusz na półkę i skupił się na kręceniu mniejszych, bardziej osobistych dzieł.

Aktualnie "Megalopolis" znajduje się na etapie preprodukcji, reżyser nie podał jednak daty rozpoczęcia zdjęć. Trwają rozmowy z potencjalnymi odtwórcami głównych ról. W obsadzie mogą się znaleźć takie gwiazdy jak Oscar Isaac, Forest Whitaker i Cate Blanchett

Francis Ford Coppola– skąd go znamy?


Francis Ford Coppola to twórca takich dzieł jak "Rozmowa", "Czas Apokalipsy" czy trylogia "Ojciec chrzestny", która przyniosła mu Oscary m.in. dla najlepszego reżysera i za najlepszy scenariusz. 

Poniżej przypominamy odcinek programu Na skróty poświęcony filmowi "Czas Apokalipsy": 
Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej oscarowej ANKIECIE, w której możecie głosować na swoich faworytów. TUTAJ znajdziecie nominacje do 94. nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Wybierzcie najlepszych!


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones