Gemma Arterton wciąż żałuje udziału w "Quantum of Solace"

The Wrap / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Gemma+Arterton+wci%C4%85%C5%BC+%C5%BCa%C5%82uje+udzia%C5%82u+w+%22Quantum+of+Solace%22-140747
Gemma Arterton wciąż żałuje udziału w "Quantum of Solace"
Gemma Arterton udzieliła ostatnio wywiadu brytyjskiej gazecie "The Sun". W nim po raz kolejny wyraziła żal, że zgodziła się na występ w "Quantum of Solace".

Wciąż jestem krytykowana za to, że przyjęłam rolę Strawberry Fields – powiedziała Arterton. – Ale miałam wtedy 21 lat, byłam biedna jak mysz kościelna, miałam studencką pożyczkę do spłacenia, a to był film o Bondzie.

Im jestem starsza, tym bardziej oczywiste staje się dla mnie, że kobiety Bonda to poważny problem – dodaje Arterton. A odnosząc się do sceny uwiedzenia w "Quantum of Solace", powiedziała: Strawberry powinna po prostu powiedzieć "nie".

Dziś nie wybrałabym takiej roli – mówi aktorka. – Owszem, była zabawna i sympatyczna, ale tak naprawdę nie miała nic do zrobienia, nie miała żadnej historii.

Czy w nowej odsłonie cyklu Bonda – "Nie czas umierać" – problem z kobietami znów będzie widoczny? Jeśli wierzyć twórcom, to nie. Właśnie w celu rozbudowy kobiecych postaci do poprawy scenariusza została zatrudniona autorka "Fleabag" Phoebe Waller-Bridge.