George Clooney i Adam Sandler gwiazdami nowego filmu twórcy "Historii małżeńskiej". Finansuje Netflix

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/George+Clooney+i+Adam+Sandler+gwiazdami+nowego+filmu+tw%C3%B3rcy+%22Historii+ma%C5%82%C5%BCe%C5%84skiej%22.+Finansuje+Netflix-153298
George Clooney i Adam Sandler gwiazdami nowego filmu twórcy "Historii małżeńskiej". Finansuje Netflix
źródło: Getty Images
autor: Jason LaVeris
George Clooney i Adam Sandler zagrają główne role w nowym filmie twórcy "Historii małżeńskiej" i "Białego szumu", Noah Baumbacha. Będzie to ich pierwsze ekranowe spotkanie. Projekt powstaje dla platformy streamingowej Netflix.

Clooney i Sandler łączą siłyFabuła trzymana jest w tajemnicy. Wiadomo jednak, że ma to być zabawna i wzruszająca zarazem historia inicjacyjna, której bohaterami będą dorośli. Baumbach napisał scenariusz filmu do spółki z aktorką Emily Mortimer ("Newsroom", "Mary Poppins powraca"). Reżyser będzie również producentem projektu wraz z Amy Pascal (seria "Spider-Man", "Barbie") i Davidem Heymanem ("Harry Potter", "Pewnego razu... w Hollywood").        

GettyImages-1706921025.jpg Getty Images © Cindy Ord


Adam Sandler miał już okazję współpracować z Baumbachem przy komediodramacie "Opowieści o rodzinie Meyerowitz (utwory wybrane)" z 2017 roku. W filmie wystąpili również m.in. Dustin Hoffman, Ben Stiller, Emma Thompson oraz Judd Hirsch. Gwiazdor wystąpił w tym roku w trzech filmach Netfliksa: komedii kryminalnej "Zabójcze wesele", komedii młodzieżowej "Nie jesteś zaproszona na moją bat micwę" oraz animacji "Leo".

George Clooney wyreżyserował niedawno oparty na faktach dramat sportowy "Boys in the Boat", który trafi do amerykańskich kin w Boże Narodzenie. W przyszłym roku zobaczymy go wraz z Bradem Pittem w thrillerze "Wolfs".

Ostatnią pozycją w filmografii Baumbacha jest największy hit kasowy tego roku "Barbie" - autor "Frances Ha" napisał do niego scenariusz wraz z Gretą Gerwig.  

Zwiastun "Barbie"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones