George Clooney zekranizuje "Paragraf 22"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/George+Clooney+zekranizuje+%22Paragraf+22%22-125839
Po niemal dwóch dekadach George Clooney powraca na mały ekran. Gwiazdor będzie współreżyserem i odtwórcą jednej z ról w miniserialu "Catch-22".

GettyImages-865228222.jpg Getty Images © Kevin Winter


To ekranizacja kultowej powieści wojennej Josepha Hellera "Paragraf 22". Autorami scenariusza są Luke Davies i David Michôd. Stanowisko drugiego reżysera zajmie stały współpracownik Clooneya, Grant Heslov. Realizację sfinansują Paramount Television i Anonymous Content.

Pilot Yossarian jest przekonany, że wszyscy dybią na jego życie – zarówno Niemcy, jak i dowódcy jego jednostki, zmuszający go do udziału w coraz większej liczbie misji bojowych. Udaje wariata, by wykpić się od dalszych lotów. Tymczasem otaczają go sami wariaci. Major który przyjmuje podwładnych tylko wtedy, gdy go nie ma; porucznik Scheisskopf, którego działalność ogranicza się do urządzania defilad; porucznik Milo Minderbinder, który traktuje wojnę jako sposób na zbicie majątku i bombarduje własne pozycje, bo dogadał się z nieprzyjacielem. Oficjalnie w amerykańskim wojsku nie ma miejsca dla wariatów; choroba psychiczna stanowi wystarczający powód, by zostać natychmiast odesłanym do domu. Przepisy są w tym względzie bardzo wyraźne. Jest jednak mały kruczek: osławiony Paragraf 22 (nota wydawcy).

Clooney, którego filmografię zamyka tegoroczny "Suburbicon", wcieli się w postać pułkownika Cathcarta.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones