Grzeszne kulisy "Spring Breakers"

https://www.filmweb.pl/news/Grzeszne+kulisy+%22Spring+Breakers%22-94421
"Ten film pozostawi Cię półprzytomnym, równocześnie odrętwiałym i pobudzonym" (CraveOnline) – ostrzegają krytycy. "Spring Breakers", który jest objawieniem tegorocznego festiwalu w Wenecji wejdzie na ekrany kin już 05 kwietnia. Tymczasem prezentujemy specjalny materiał zza kulis produkcji.

Reżyserem "Spring Breakers" jest Harmony Korine, do którego przylgnęła etykietka artystycznego obrazoburcy i eksperymentatora. Na swoim koncie ma scenariusz do głośnych "Dzieciaków", nagrodzone na festiwalu w Wenecji "Skrawki" czy zrealizowany według założeń manifestu Dogma 95 film "Julien Donkey-Boy", w którym jedną z głównych ról zagrał Werner Herzog. Tym razem Korine do projektu zaangażował mainstreamowe gwiazdy po to, żeby diametralnie zmienić ich wizerunek. Znane disnejowskie księżniczki - Selenę Gomez i Vanessę Hudgens przeobraził w femmes fatales, z którymi Myszka Mickey ma niewiele wspólnego - mogłaby stanowić jedynie emblemat na kominiarkach albo rewolwerach. Nominowanego do Oscara Jamesa Franco Korine obsadził w roli Aliena – budzącego litość, odrazę, ale i zachwyt kryminalistę o ambicjach rapera.

"To film o dzieciakach, o nowym pokoleniu. O którym mówi się, że nie ma duszy, albo dla którego dusza jest czymś innym. O generacji wychowanej na telewizji, grach wideo i klipach z youtube'a." – tłumaczył na konferencji podczas festiwalu filmowego w Wenecji.
Korine postanowił uwieść widza nie tylko obrazem, ale także hipnotyczną muzyką. Soundtrack oddał w ręce najlepszych współczesnych twórców - autora muzyki do "Drive"Cliffa Martineza oraz producenta dubstepowych i elektronicznych kompozycji – Skrillexa.

"Spring Breakers" zostanie zaprezentowany w Polsce po raz pierwszy już w czwartek 28 marca o godzinie 19.00 w Multikinie Stary Browar w Poznaniu. Gościem specjalnym będzie kostiumograf "Spring Breakers" Heidi Bivens, która na swoim koncie ma stylizacje dla Umy Thurman, Kanye Westa czy filmów Davida Lyncha. Retransmisja rozmowy i dyskusji z publicznością odbędzie się również przedpremierowo tydzień później, 4 kwietnia o godzinie 19.00 w kolejnych 16 kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Koszalin, Kraków, Łódź, Radom, Rumia, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Targówek, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady, Zabrze.
Informacja sponsorowana

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones