Guadagnino: będzie sequel "Tamtych dni, tamtych nocy"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Guadagnino%3A+b%C4%99dzie+sequel+%22Tamtych+dni%2C+tamtych+nocy%22-137215
W rozmowie z włoskim dziennikiem "La Repubblica" reżyser Luca Guadagnino potwierdził, że trwają prace nad kontynuacją melodramatu "Tamte dni, tamte noce". Na ekran mają powrócić aktorzy znani z oryginału.


Oczywiście współpraca z Timothéem Chalametem, Armie'em Hammerem, Michaelem Stuhlbargem, Esther Garrel  i resztą aktorów była wielką przyjemnością. Wszyscy pojawią się w nowym filmie - obiecał Guadagnino.

Przed koronawirusem wybrałem się Do Stanów Zjednoczonych, by spotkać się ze scenarzystą, którego bardzo kocham i którego nazwiska nie chcę wymieniać, aby porozmawiać o drugiej części - przyznał reżyser - Niestety, musieliśmy zawiesić prace.

"Tamte dni, tamte noce" to ekranizacja głośnej powieści André Acimana. W ubiegłym roku pisarz wydał jej kontynuację zatytułowaną "Znajdź mnie". Rozgrywa się ona dekadę po wydarzeniach z oryginału. Samuel, starzejący się profesor filologii klasycznej, jedzie na spotkanie z synem Eliem - wziętym pianistą. Przypadkowe spotkanie w pociągu do Rzymu z piękną młodą kobietą odmienia jego życie. Elio przeprowadza się do Paryża, gdzie nawiązuje udaną relację z niemal o dwie dekady starszym mężczyzną. Oliver, dziś wykładowca college'u w Nowej Anglii, mąż i ojciec, planuje długą podróż przez Atlantyk.


Melodramat Guadagnino otrzymał cztery nominacje do Oscara, w tym dla najlepszego filmu. Ostatecznie statuetkę zdobył autor scenariusza, James Ivory.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones