Gwiazda "Bridgertonów" to nowy "Święty"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Gwiazda+%22Bridgerton%C3%B3w%22+to+nowy+%22%C5%9Awi%C4%99ty%22-143296
Gwiazda "Bridgertonów" to nowy "Święty"
źródło: Getty Images
autor: Morgan Lieberman
Od jakiegoś czasu wiemy, że Regé-Jean Page nie powróci w drugim sezonie "Bridgertonów". Teraz wiemy, czym zajmie się w najbliższej przyszłości: aktor wcieli się w nową wersję Simona Templara, znanego m.in. z serialu "Święty".

Simon Templar to złodziej i mistrz kamuflażu, który jest czymś na kształt współczesnego Robin Hooda. Postać stworzył pisarz Leslie Charteris, który poświęcił swojemu bohaterowi szereg powieści i opowiadań. Templar pojawiał się zarówno w filmowych, jak i telewizyjnych produkcjach. Do najsłynniejszych odtwórców tej roli należą Roger Moore (który występował w serialu "Święty" z lat 1962-1969) oraz Val Kilmer (który wystąpił w filmie "Święty" z 1997 roku).

To nowa wersja projektu, którego gwiazdą miał być Chris Pine a reżyserem Dexter Fletcher ("Rocketman"). Chwilowo nie wiadomo, czy Fletcher stanie jednak za kamerą.

Autorem scenariusza filmu jest aktor i dramatopisarz Kwame Kwei-Armah. Wśród producentów filmu są Lorenzo di Bonaventura i Brad Krevoy oraz zmarły Robert Evans, który pojawi się w napisach pośmiertnie.

Projekt powstaje dla studia Paramount Pictures.