Gwiazda "Sissi" bohaterką dwóch filmowych biografii

Variety /
https://www.filmweb.pl/news/Gwiazda+%22Sissi%22+bohaterk%C4%85+dw%C3%B3ch+filmowych+biografii-41997
Austriacka gwiazda kina Romy Schneider, którą wszyscy pamiętają jako cesarzową w serii filmów o "Sissi", już wkrótce sama stanie się bohaterką filmowej opowieści. I to nie jednej, a dwóch.

Pierwszym projektem jest "Romy" powstające na potrzeby telewizji. Obraz wyreżyseruje Benedikt Roeskau, a w roli Schneider wystąpi Jessica Schwarz. Początek produkcji zaplanowano na jesień. Budżet filmu wynosi 7 milionów dolarów.

Drugim filmem będzie obraz kinowy realizowany dla Warner Bros. "Eine Frau wie Romy". Będzie to koprodukcja niemiecko-francuska z Yvonne Catterfeld w roli głównej. Budżet produkcji wynosi 36 milionów dolarów, a całość wyreżyseruje autor "Trzynastego piętra" Josef Rusnak. Początek zdjęć w lipcu.

Romy Schneider znalazła się wśród wielbionych gwiazd ekranu w latach 50-tych, kiedy zagrała w trzech filmach o Elżbiecie Bawarskiej, zwanej popularnie Sissi. Później wielokrotnie udowodniła swój talent aktorski, czego dowodem są zdobyte Cezary za: "Najważniejsze to kochać" w 1976 r. i "Taka zwykła historia" w 1979 r. Jej życie osobiste pełne było jednak mrocznych momentów: samobójstwo miłości jej życia Harry'ego Meyena, z którym jednak nie potrafiła żyć, przypadkowa śmierć ich 14-letniego syna, nowotwór. Zmarła w wieku 43 lat w niewyjaśnionych do dziś okolicznościach. Przyjmuje się, że popełniła samobójstwo.