Gwiazdy "Hannibala" i "Gry o tron" relacjonują walki o Gallipoli

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Gwiazdy+%22Hannibala%22+i+%22Gry+o+tron%22+relacjonuj%C4%85+walki+o+Gallipoli-105657
W przyszłym roku Australijczycy świętować będą setną rocznicę rozpoczęcia walk o Gallipoli. To jedno z najważniejszych wydarzeń wojennych w historii kraju. Z tej okazji przygotowywany jest miniserial "Deadline Gallipoli". Jednym z producentów i gwiazd projektu jest Sam Worthington.


Oprócz gwiazdy "Avatara" i czwartego "Terminatora" w miniserialu zobaczymy Hugh Dancy'ego ("Hannibal") i Charlesa Dance'a ("Gra o tron"). Pojawi się również znana z "Sześciu stóp pod ziemią" Rachel Griffiths. Projekt wyreżyseruje Michael Rymer, a wśród scenarzystów jest Stuart Beattie.

Walki o Gallipoli toczono między kwietniem 1915 a styczniem 1916 roku. Połączone siły Wielkiej Brytanii, Francji, Indii, Australii i Nowej Zelandii stanęły naprzeciw wojsk Imperium Otomańskiego. W krwawych walkach zginęło ponad 130 tysięcy osób, z czego 2/3 to Turcy. Mimo wszystko to właśnie siły tureckie zwyciężyły, a wojska ententy wycofały się. Dla Australii i Nowej Zelandii bitwa o Gallipoli to ważny krok w kształtowaniu się tożsamości jako niezależnych krajów.

"Deadline Gallipoli" opowie historię starć z punktu widzenia grupy dziennikarzy, którzy towarzyszą australijskim i nowozelandzkim żołnierzom.
Udostępnij: