"Sandman" nadchodzi. W obsadzie niespodzianki

Twitter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Sandman%22+nadchodzi.+Poznajcie+obsad%C4%99.-141096
"Sandman" nadchodzi. W obsadzie niespodzianki
źródło: Getty Images
autor: David M. Benett
Poznaliśmy obsadę długo oczekiwanej adaptacji "Sandmana" autorstwa Neila Gaimana. Netflix opublikował na Twitterze grafikę, która dla wielu fanów może być pełna niespodzianek. Gwendoline Christie ("Gra o tron") zagra dla przykładu Lucyfera Morningstara, który w oryginale przybiera męską postać. Zobaczcie sami: 


Cieszy angaż Charlesa Dance'a w roli Rodericka Burgessa, a kontrowersji raczej nie będzie w przypadku ulubieńca fanów, czyli Koryntczyka. Wcieli się w niego Boyd Holbrook ("Narcos"). Z kolei, o czym donosiliśmy już wcześniej, najważniejszą gwiazdą produkcji będzie Tom Sturridge ("Czekając na wieczność", "Radio na fali"), który zagra rolę Snu znanego także jako Morfeusz. 

Showrunnerem i scenarzystą serialu jest Allan Heinberg ("Wonder Woman", "Skandal"). Odcinek pilotowy napisał wspólnie z Davidem S. Goyerem i samym Gaimanem. Projekt powstaje dla Netfliksa. Będzie to jedna z najdroższych produkcji w historii streamingowego giganta.

Zdjęcia ruszyły w październiku w Wielkiej Brytanii. Pierwszy sezon ma liczyć 11 odcinków. 

Głównym bohaterem komiksowego "Sandmana" jest Sen - personifikacja władcy krainy marzeń sennych. W komiksie najczęściej nazywany jest imieniem Morfeusza, choć występuje także pod innymi nazwami. Jest jednym z siedmiorga rodzeństwa Nieskończonych, z których każde utożsamia jeden z elementów rzeczywistości: Los, Śmierć, Zniszczenie, Rozpacz, Pożądanie i Malignę, która kiedyś była Marzeniem. Sen, uwolniony po wielu latach niewoli u brytyjskiego maga z początku XX wieku, musi odbudować swoje zniszczone królestwo. Dopadają go jednak zmory z przeszłości, musi stawiać czoła konsekwencjom swoich dawnych postępków. [za: wikipedia.org]