Hollywoodzkie gwiazdy o współpracy z Lechem Majewskim

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Hollywoodzkie+gwiazdy+o+wsp%C3%B3%C5%82pracy+z+Lechem+Majewskim-138780
Hollywoodzkie gwiazdy o współpracy z Lechem Majewskim
Lech Majewski to jeden z nielicznych polskich reżyserów, w którego filmach występują gwiazdy światowego kina. W nowym filmie "Dolina Bogów", który do kin trafi już 21 sierpnia będzie można zobaczyć Johna Malkovicha, Josha Hartnetta, Berenice Marlohe, Johna Rhys-Daviesa i Keira Dullea


- Miałem szczęście w życiu mogąc pracować z wieloma wielkimi, kreatywnymi reżyserami w Europie i w innych miejscach, i Lech jest jednym z takich ludzi - o bardzo szczególnym spojrzeniu na świat, obdarzonym charakterystyczną wizją i wyobraźnią – mówi John Malkovich. Keir Dullea, główny bohater legendarnej "2001 Odysei Kosmicznej", dodaje: Jego zdolności wykraczają ponad talent zwykłego reżysera - jest tak utalentowaną indywidualnością, że robi to ogromne wrażenie. Bez cienia wątpliwości Lech jest najciekawszym reżyserem filmowym od czasów Stanleya Kubricka.

"Dolina Bogów" Lecha Majewskiego ("Młyn i Krzyż", "Angelus", "Ogród rozkoszy ziemskich", "Wojaczek") to artystyczna uczta wykraczająca poza tradycyjny obraz filmowy. Historia o bogach ukrytych w górach oparta na legendzie plemienia Navajo, hipnotyzuje zdjęciami, które reżyser współtworzył razem z Pawłem Tyborą ("Onirica") w Valley of the Gods w stanie Utah w USA oraz muzyką skomponowaną przez laureata Oscara - Jana A.P. Kaczmarka. Zdjęcia do filmu powstawały także w studiach filmowych CeTA we Wrocławiu oraz zamkach i pałacach południowej Polski. Kostiumy do filmu stworzyła Ewa Kochańska. Reżyser zaprosił do współpracy także znaną projektantkę Evę Minge oraz polskie marki - Pako Lorente i Kazar. 


- Myślę, że ten film stanie się czymś wyjątkowym, innym od wszystkiego, co ludzie kiedykolwiek widzieli. To wizja Lecha i to jest dla mnie ekscytujące - patrzeć na kogoś, kto ma taką kontrolę, bo niewielu reżyserów ma. Wspaniale jest być częścią tak unikalnej wizji, bo wiem, że w dzisiejszych czasach jest to bardzo rzadkie – mówi Josh Hartnett. Bérénice Marlohe dodaje: Lubię pracować z Lechem, bo jest bardzo organiczny, ma swoją wizję, wie czego chce, ale jednocześnie jest otwarty na to co się dzieje. Jeśli ma pomysł i czas, na pewno to wypróbuje. To podejście do życia, które naprawdę cenię.  

Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Producentami obrazu są: Lech Majewski, Filip Jan Rymsza, Angelus Silesius, Royal Road Entertainment.

Film trafi do kin 21 sierpnia. Za dystrybucję odpowiada Galapagos Films.