Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Id%C4%85+zmiany+w+kinowym+uniwersum+DC+Comics-128631

Idą zmiany w kinowym uniwersum DC Comics

  • Deadline, The Hollywood Reporter
  • autor: mp
  • Filmy
Ciąg dalszy zmian w kierownictwie odpowiedzialnym za politykę DC Comics. Prezydent DC Entertainment Geoff Johns właśnie ogłosił, że rezygnuje z tej funkcji. Zamiast tego skupi się na prowadzeniu własnej firmy Mad Ghost Productions. Ta zaś będzie współpracować z Warner Bros. i DC przy produkcji filmów kinowych, seriali telewizyjnych i komiksów.

8208.7.jpg


Wiemy już, jaki będzie pierwszy projekt Johnsa w nowej roli. Zajmie się przygotowaniem fabuły do widowiska "Green Lantern Corps.". Jest to logiczne posunięcie. Johns z Zielonymi Latarniami związany jest od wielu lat. Na stronie internetowej Mad Ghost Productions ujawniono, że bohaterami filmu będą Hal Jordan i John Stewart.

Przy okazji prezentacji na CineEurope zwiastuna "Aquamana" ujawniono również, że Johns będzie wymieniony w czołówce jako współscenarzysta. Pracuje również nad tekstem "Wonder Woman 2".

Na polu seriali telewizyjnych Johns już od jakiegoś czasu jest mocno związany z produkcjami powstającymi na potrzeby  platformy streamingowej DC Universe. Pracował nad "Titans", gdzie przygotował scenariusz odcinka "Doom Patrol", z którego zrodził się pomysł na oddzielny serial poświęcony właśnie temu projektowi.

1.JPG


To jednak nie koniec zmian, jakie czekają fanów komiksów DC. Jak podaje portal Deadline "The Batman" Matta Reevesa nie będzie kontynuacją obecnej linii fabularnej, a rebootem. W związku z tym najprawdopodobniej w roli Mrocznego Rycerza nie zobaczymy Bena Afflecka, a nowego aktora.

Funkcję Geoffa Johnsa w DC Entertainment przejmie Jim Lee.

3 21

zobacz też: