Imponująca obsada drugiej biografii autora prowokacji gliwickiej

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Imponuj%C4%85ca+obsada+drugiej+biografii+autora+prowokacji+gliwickiej-111291
Reinhard Heydrich jest nową fascynacją Hollywood. Niedawno informowaliśmy o planach realizacji filmu "Anthropoid", w którym główne role zagrają Jamie Dornan i Cillian Murphy. Teraz okazuje się, że powstaje drugi film o enigmatycznym tytule "HHHH".


Obraz może pochwalić się imponującą obsadą. W głównych rolach zobaczymy bowiem Jasona Clarke'a ("Terminator: Genisys"), Rosamund Pike ("Zaginiona dziewczyna"), Mię Wasikowską ("Alicja w Krainie Czarów"), Jacka O'Connella ("Niezłomny") i Jacka Reynora ("Transformers: Wiek zagłady"). "HHHH" powstanie na bazie książki Laurenta Bineta. Scenariusz przygotowali David Farr, Audrey Diwan i Cedric Jimenez. Ten ostatni będzie też reżyserem całości.

Reinhard Heydrich (1904-42) był szefem Służby Bezpieczeństwa i Gestapo, a od 1939 roku Głównego Urzędu Bezpieczeństwa Rzeszy. Uważany był za trzecią osobę w państwie po Hitlerze i Himmlerze. Był jednym z organizatorów Nocy Długi Noży, jak również prowokacji gliwickiej, której efektem był atak Niemiec na Polskę. Od września 1941 roku był protektorem Czech i Moraw. Tam skutecznie prowadził akcję niszczenia czeskiego ruchu oporu.

Heydricha zagra Clarke. Pike będzie jego żoną, arystokratką, która wprowadziła go do świata nazistów. O'Connell i Reynor zagrają zamachowców (w konkurencyjnym projekcie grają ich właśnie Dornan i Murphy). Wasikowska będzie członkinią ruchu oporu.

Zdjęcia będą kręcone w Pradze i Budapeszcie w sierpniu.