Ironia? Elizabeth Banks zostanie "Niewidzialną kobietą"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ironia+Elizabeth+Banks+zostanie+%22Niewidzialn%C4%85+kobiet%C4%85%22-135646
W Hollywood mówi się, że jesteś tak dobry jak twój ostatni film. Najwyraźniej nie wszystkich to dotyczy. Po spektakularnej klapie "Aniołków Charliego" reżyserka tego filmu Elizabeth Banks nie miała najmniejszych problemów z otrzymaniem angażu do kolejnego projektu. Zagra główną rolę oraz zajmie się reżyserią "The Invisible Woman".

GettyImages-1183695251.jpg Getty Images © Ian West - PA Images


Fabuła będzie luźno inspirowana filmem "The Invisible Woman" z 1940 roku. Tamten obraz pomyślany został jako komediowa wariacja horrorów "Niewidzialny człowiek" i "Powrót niewidzialnego człowieka". Była to historia modelki, która wzięła udział w eksperymencie z maszyną niewidzialności. Po zakończonym sukcesem eksperymencie kobieta postanawia zemścić się na swoim wrednym szefie i wplącze się w kryminalną intrygę.

Szczegóły fabuły nowej wersji nie są na razie znane. Wydaje się jednak, że będzie to film dużo poważniejszy od oryginału, ponieważ określany jest jako mieszanka "Thelmy i Louise" z "American Psycho". Scenariusz przygotowuje Erin Cressida Wilson ("Dziewczyna z pociągu").

Całość powstaje dla studia Universal Pictures, dla którego zrealizowany został oryginał.