J.J. Abrams szykuje "Justice League Dark" i spin-off "Lśnienia"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/J.J.+Abrams+szykuje+%22Justice+League+Dark%22+i+spin-off+%22L%C5%9Bnienia%22-137347
Jakiś czas temu J.J. Abrams podpisał kontrakt producencki o ramowej współpracy z platformą HBO Max. Teraz ogłoszono pierwsze seriale, które w jej ramach zostaną zrealizowane.


Pierwszym jest niezatytułowany projekt inspirowany postaciami z cyklu komiksowego "Justice League Dark". JLD debiutowało w 2011 roku. Była to drużyna związana z istot mających do czynienia z magią. Jej członkami byli m.in. Zatanna, Deadman, Swamp Thing i John Constantine.

Przez wiele lat seria ta miała być podstawą filmu kinowego. Prób jego realizacji podejmowali się m.in. Doug Liman i Guillermo del Toro.

JLD stało się też inspiracją dla dwóch seriali telewizyjnych: "Potwór z bagien" i "Constantine". Oba zostały skasowane po pierwszych sezonach, choć John Constantine pojawił się później w serialach Arrowverse.

Drugim serialem produkowanym przez J.J. Abramsa dla HBO Max będzie "Overlook". Projekt pomyślany jest jako spin-off "Lśnienia". Poznamy w nim bliżej mroczną historię hotelu, w którym rozgrywała się akcja powieści Stephena Kinga i filmu Stanleya Kubricka.

I w tym przypadku istniał pomysł filmowego spin-offu/prequela "Overlook Hotel", który miał wyreżyserować Mark Romanek na podstawie scenariusza Glena Mazzary. Zamiast tego Warner Bros. ostatecznie nakręciło horror "Doktor Sen".

"Duster" to tytuł trzeciego serialu Abramsa dla HBO Max. Jego akcja rozgrywać się będzie na południowym zachodzie Stanów w latach 70. ubiegłego wieku. Jego bohaterem będzie brawurowy kierowca na usługach mafii, który z okropnego zmieni się szalenie, głupio, niebezpiecznie okropnego.
Udostępnij: