J.K. Rowling ma pomysły na aż pięć części "Fantastycznych zwierząt"

Coming Soon / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/J.K.+Rowling+ma+pomys%C5%82y+na+a%C5%BC+pi%C4%99%C4%87+cz%C4%99%C5%9Bci+%22Fantastycznych+zwierz%C4%85t%22-119928
W trakcie rozmowy z fanami na Facebooku J.K. Rowling ujawniła, że w planach jest aż pięć filmów z serii "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć".


Cykl pomyślany był pierwotnie jako trylogia. W trakcie prac nad scenariuszem pisarka doszła jednak do wniosku, że materiału na fabułę starczy jej jeszcze na dwie kolejne części.

Akcja filmu "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" rozgrywa się w tym samym świecie co przygody Harry'ego Pottera. W 1926 roku Newt Scamander wraca z wielkiej wyprawy, której celem było odnalezienie i opisanie szeregu fantastycznych zwierząt. Jego krótki pobyt w Nowym Jorku mógłby przejść niezauważony, gdyby nie pewien nie-czar (tj. amerykański mugol) o imieniu Jakub, źle skierowany magiczny przypadek oraz ucieczka kilku fantastycznych zwierząt Newta. Wszystko to może spowodować nie lada kłopoty, zarówno dla świata magicznego, jak i nie-czarów.

W obsadzie znaleźli się m.in. Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Alison Sudol, Ezra Miller, Dan Fogler i Colin Farrell. Reżyseruje David Yates.

Premierę jedynki zaplanowano na listopad tego roku. Kolejne filmy trafią do kin jesienią 2018 i 2020. Na razie nie wiadomo, kiedy powstanie czwarta i piąta część.