Jaka będzie "Księga dżungli" od Andy'ego Serkisa?

Heroic Hollywood / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jaka+b%C4%99dzie+%22Ksi%C4%99ga+d%C5%BCungli%22+od+Andy%27ego+Serkisa-123712
W wywiadzie z Variety Toby Emmerich, jeden z szefów Warner Bros, odniósł się do powstającej właśnie ekranizacji "Księgi dżungli". Film w reżyserii Andy'ego Serkisa ma się znacząco różnić od zeszłorocznej "Księgi" zrealizowanej przez konkurencyjne studio Disneya.


Bardzo mnie ciekawi, jak świat przyjmie ten film - mówi Emmerich - Jest on oparty na tym samym materiale literackim co widowisko Disneya, ale to inna interpretacja. Gdyby Rudyard Kipling mógł zobaczyć nasze dzieło, znacznie łatwiej byłoby mu dostrzec w nim ekranizację swojej książki.

Przypomnijmy, że w podobny sposób o filmie wypowiedział się w zeszłym roku Serkis: Nasza wersja przeznaczona jest dla nieco starszej widowni, zdradził aktor, który tym razem stanie także za kamerą. To film z kategorią PG-13, bardziej w stylu "Planety małp", nieco mroczniejszy, bliższy Rudyardowi Kiplingowi.

W obsadzie filmu są m.in. Benedict Cumberbatch, Christian Bale i Cate Blanchett. Sam Serkis wcieli się w misia Baloo. Premierę przewidziano na październik 2018.