Christian Bale i Cate Blanchett w "Księdze dżungli" Andy'ego Serkisa

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Christian+Bale+i+Cate+Blanchett+w+%22Ksi%C4%99dze+d%C5%BCungli%22+Andy%27ego+Serkisa-106873
W Hollywood starym zwyczajem dwie drużyny atakują tę samą bramkę. Jon Favreau rozpoczął już zdjęcia do disnejowskiego "The Jungle Book", a Andy Serkis kompletuje właśnie obsadę "Jungle Book: Origins". Ekipa tego drugiego filmu powiększyła się właśnie o szereg rozpoznawalnych nazwisk.Do obsady dołączyli: Christian Bale ("American Hustle"), Cate Blanchett ("Blue Jasmine"), Naomie Harris ("Skyfall"), Tom Hollander ("Piraci z Karaibów: Na krańcu świata"), Eddie Marsan ("Sherlock Holmes: Gra cieni") i Peter Mullan ("Czas wojny").

Bale użyczy głosu panterze Bagheerze, Blanchett wcieli się w pytona Kaa, a Hollander zagra szakala Tabaquiego. W roli Akeli, przywódcy stada wilków, które wychowało Mowglego, wystąpi Mullan. Harris przypadła w udziale rola wilczycy Nishy, a Marsanowi - wilka Vihaana. 

Na razie nie ujawniono, czy aktorzy jedynie użyczą głosu swoim bohaterom, czy również wcielą się w nich przy pomocy technologii motion capture. 

W obsadzie jest już Benedict Cumberbatch jako tygrys Shere Khan. Scenariusz napisał Steve Kloves, który pracował m.in. nad serią filmów o Harrym Potterze.

Premierę zaplanowano na 21 października 2016, rok po tym, jak do kin trafi film Disneya.