"Księga dżungli" Serkisa z nowym tytułem

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Ksi%C4%99ga+d%C5%BCungli%22+Serkisa+z+nowym+tytu%C5%82em-126311
Finansowana przez wytwórnię Warner Bros. ekranizacja "Księgi dżungli" początkowo miała trafić do kin pod tytułem "Jungle Book: Origins". Teraz twórcy zadecydowali, że film będzie się nazywał "Mowgli".

GettyImages-891715966.jpg Getty Images © Gareth Cattermole


Obraz trafi na ekrany 19 października 2018 roku. Reżyseruje Andy Serkis, a w obsadzie znaleźli się m.in. Christian Bale, Cate Blanchett i Benedict Cumberbatch. Tytułowego bohatera - ludzkie dziecko wychowane przez zwierzęta w dżungli - gra Rohan Chand.  

Bardzo mnie ciekawi, jak świat przyjmie ten film - mówi Tobby Emmerich, szef Warner Bros. - Jest on oparty na tym samym materiale literackim co widowisko Disneya, ale to inna interpretacja. Gdyby Rudyard Kipling mógł zobaczyć nasze dzieło, znacznie łatwiej byłoby mu dostrzec w nim ekranizację swojej książki.

Przypomnijmy, że w podobny sposób o filmie wypowiedział się w zeszłym roku Andy Serkis: Nasza wersja przeznaczona jest dla nieco starszej widowni, zdradził aktor, który tym razem stanie także za kamerą. To film z kategorią PG-13, bardziej w stylu "Planety małp", nieco mroczniejszy, bliższy Rudyardowi Kiplingowi.