"Księga dżungli" Andy'ego Serkisa będzie mroczniejsza od wersji Disneya

Coming Soon / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Ksi%C4%99ga+d%C5%BCungli%22+Andy%27ego+Serkisa+b%C4%99dzie+mroczniejsza+od+wersji+Disneya-117589
Andy Serkis ujawnił, w jaki sposób jego - przygotowywana dla wytwórni Warner Bros. - "Jungle Book" będzie różnić się od "Księgi dżungli" Disneya, którą niedawno można było oglądać w kinach.

GettyImages-470571892.jpg Getty Images © Anthony Harvey

Nasza wersja przeznaczona jest dla nieco starszej widowni, zdradził aktor, który tym razem stanie także za kamerą. To film z kategorią PG-13, bardziej w stylu "Planety małp", nieco mroczniejszy, bliższy Rudyardowi Kiplingowi.

Dobrze jest postraszyć dzieciaki w kontrolowanym środowisku, bo to ważne dla ich rozwoju. Wszyscy uwielbialiśmy bać się jako dzieci, więc nie powinniśmy przesadzać z chronieniem ich. Dzieci są skomplikowane i dlatego nasza "Księga dżungli" jest tak mroczna, dodał Serkis.

To opowieść o outsiderze, kimś, kto próbuje zaakceptować prawa i zwyczaje przyjęte w pewnym stylu życia. Ten ktoś musi zaadaptować się do innej kultury, ludzkiej kultury - oczywiście powinien być w stanie to zrobić, jest przecież człowiekiem. Nasza historia opowiada o dwóch odmiennych gatunkach i ich odmiennych zwyczajach - żadne z nich nie mają stuprocentowej racji, wyjaśnił twórca.

W obsadzie filmu są m.in. Benedict Cumberbatch, Christian Bale i Cate Blanchett. Sam Serkis wcieli się w misia Baloo. Premierę przewidziano na październik 2018.