Jake Gyllenhaal po raz kolejny gwiazdą filmu twórcy "Labiryntu" i "Wroga"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jake+Gyllenhaal+po+raz+kolejny+gwiazd%C4%85+filmu+tw%C3%B3rcy+%22Labiryntu%22+i+%22Wroga%22-117734
Jake Gyllenhaal kontynuuje współpracę z Denisem Villeneuve'em.  Po tym, jak wystąpił w jego dwóch filmach "Labirynt" i "Wróg", teraz wyprodukuje i zagra w kolejnym projekcie – "The Son". Obraz wspierać będzie produkcyjnie Bold Films. Z tą firmą Gyllenhaal współpracował przy okazji "Wolnego strzelca".


"The Son" jest ekranizacją powieści Jo Nesbø wydanej w Polsce jako "Syn". Sonny odsiaduje wyrok w więzieniu w Oslo. Jest znany z cierpliwego wysłuchiwania zwierzeń współwięźniów. Chodzą pogłoski, że na ich podstawie przyznaje się do zbrodni popełnionych przez innych. Jest zdruzgotany, gdy jego ojciec, zasłużony policjant, zostaje oskarżony o korupcję i popełnia samobójstwo. Ale czy na pewno mężczyzna zginął z własnej ręki? Sonny będzie dążył do ujawnienia prawdy za wszelką cenę.

Niestety na film przyjedzie nam trochę poczekać. Villeneuve zajęty jest bowiem pracami nad nowym "Łowcą androidów". Z kolei Gyllenhaal ma już w kolejce dwa projekty: "Okja" i "Life".

Jednym z producentów wykonawczych "The Son" został sam Nesbø.
Udostępnij: