James Wan i scenarzysta "To" szykują amerykański "Zombie express"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/James+Wan+i+scenarzysta+%22To%22+szykuj%C4%85+ameryka%C5%84ski+%22Zombie+express%22-130062
Nadjeżdża amerykańska wersja koreańskiego przeboju kinowego "Zombie express". Jego producentem został James Wan, a scenarzystą Gary Dauberman ("To"), który często pracuje z Wanem, m.in. przy cyklu "Annabelle".


Szczegóły amerykańskiej wersji nie są na razie znane. Oryginał, który był pełnometrażowym debiutem aktorskim i reżyserskim Yeona Sang-ho, opowiadał o wybuchu epidemii zombie w Korei. Pasażerowie superszybkiej kolei w drodze z Seulu do Pusanu odizolowani są od niej. Muszą jednak walczyć o to, by nic się w tej kwestii nie zmieniło.

W ciągu pierwszych pięciu dni wyświetlania pierwsza część zarobiła 38,8 mln dolarów, co było wtedy rekordem wszech czasów w Korei Południowej. Niedawno zapowiedziano, że obraz doczeka się kontynuacji. Zdjęcia planowane są na przyszły rok.

Studia o prawa do amerykańskiego remake'u walczyły już w 2016 roku. Dopiero teraz udało się jednak rozmowy sfinalizować. Ostatecznie obraz powstanie dla należącego do koncernu Warner Media New Line. Współproducentem będzie francuskie studio Gaumont.