Jamie Dornan rozmawiał z szefem Marvela. Dołączy do MCU?

/Film / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jamie+Dornan+rozmawia%C5%82+z+szefem+Marvela.+Do%C5%82%C4%85czy+do+MCU-144608
Jamie Dornan rozmawiał z szefem Marvela. Dołączy do MCU?
źródło: Getty Images
autor: Mike Marsland
Jamie Dornan ("Pięćdziesiąt twarzy Greya", "Upadek") ujawnił, że jest zainteresowany dołączeniem do uniwersum Marvela. Aktor przyznał, że spotkał się z szefem Marvel Studios, Kevinem Feige'em i porozmawiał z nim o swoich szansach na przywdzianie kolorowego kostiumu superbohatera.

Kogo zagrałby Dornan w uniwersum Marvela?


Dornan zdradził się ze swoich planów w wywiadzie dla "The New York Times", który promuje jego najnowszy film, "Belfast" w reżyserii Kennetha Branagha. Aktor powiedział, że jego chęć dołączenia do MCU wiąże się z tym, że został rodzicem, co kazało mu przemyśleć życiowe priorytety.

Jestem bardziej ambitny niż dotychczas pokazywałem. Czuję obowiązek, by zapewnić im wszystko, co trzeba. Jestem jak jaskiniowiec, muszę odnieść sukces dla tych kochanych małych ludzi. Ponadto, odkąd zmarł mój własny ojciec, tli się we mnie nowy płomień chęci sukcesu, przyznał Dornan.

GettyImages-1347381556.jpg Getty Images © Emma McIntyre

Kevin Feige na premierze "Eternals"

Nie wiadomo, czy Dornan i Feige cokolwiek ustalili. Możemy jedynie spekulować, w kogo mógłby wcielić się aktor. Uniwersum Marvela oferuje niezliczoną ilość możliwości. Na kogo stawiacie? Może Scott Summers/Cyclops, kiedy do MCU dołączą wreszcie X-Men? A może Dornan mógłby powalczyć z Henrym Cavillem o rolę Kapitana Brytanii, z jaką wiąże się ostatnio aktora znanego m.in. z serialu "Wiedźmin"?

Jamie Dornan - skąd go znamy?


Jamie Dornan to Irlandzki aktor, który karierę w showbiznesie zaczynał jako model. Najbardziej znany jest z trylogii "Pięćdziesiąt twarzy Greya" oraz serialu "Upadek", gdzie zagrał u boku Gillian Anderson. Ponadto w jego filmografii znajdują się takie produkcje jak m.in. "Maria Antonina", "9. Życie Louisa Draxa", "Robin Hood: Początek", "Miłość po sąsiedzku" i serial "Dawno, dawno temu".

Na polska premierę czeka "Belfast", który wyreżyserował Kenneth Branagh. O filmie mówi się dużo w kontekście jego oscarowych szans. To opowieść o życiu młodego chłopca i jego robotniczej rodziny w burzliwych latach sześćdziesiątych XX w w Irlandii. Produkcja ma wejść do kin 25 lutego 2022.

Zobaczcie zwiastun filmu "Belfast" z Jamiem Dornanem