Jared Leto chciał zablokować produkcję "Jokera"?

ScreenRant / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jared+Leto+chcia%C5%82+zablokowa%C4%87+produkcj%C4%99+%22Jokera%22-135171
"Joker" Todda Phillipsa rozbił bank w box-offisie i zdobył Złotego Lwa w Wenecji, ale film nie podoba się wszystkim. Okazuje się, że fanem filmu nie był też Jared Leto - i to jeszcze, zanim na planie padł pierwszy klaps.


Co więcej, Leto próbował nawet podobno zablokować produkcję filmu. Nie tylko zwrócił się z tym do swoich agentów, ale też poprosił swojego muzycznego menadżera, Irvinga Azoffa, by ten odezwał się w tej sprawie do szefów koncernu WarnerMedia. Wszystko dlatego, że czuł się oszukany: do roli Jokera przyciągnęła go perspektywa dużej roli. Tymczasem w "Legionie Samobójców" był w zasadzie postacią drugoplanową i wygląda na to, że nie ma szans na kolejny film z jego udziałem.

Źródło powiązane z aktorem zaprzeczyło plotce, jakoby Leto prosił Azoffa o wstawienie się za nim. Sam Azoff z kolei odmówił komentarza w sprawie. Ale nawet jeśli gwiazdor nie wykonywał jakichś zakulisowych ruchów, trudno wyobrazić sobie, by nie był sfrustrowany perspektywą filmu o Jokerze, w którym to nie on jest gwiazdą.

Tymczasem - zgodnie z przewidywaniami - powoli staje się pewne, że Leto nie pojawi się w dwóch nadchodzących produkcjach DC: "The Suicide Squad" Jamesa Gunna oraz "Ptakach Nocy" Cathy Yan. Gunn nawet wytłumaczył, że brak Jokera w jego filmie nie powinien nikogo dziwić, ponieważ nie jest on częścią komiksowego Legionu Samobójców.

Czy jest to zatem definitywny koniec Jareda Leto w kinowym uniwersum DC? Czas pokaże. Na razie możemy spodziewać się aktora w roli postaci z kart komiksów Marvela: w przyszłym roku do kin trafi przygotowywany przez studio Sony "Morbius" z jego udziałem.