Jay i Cichy Bob kontratakują po raz drugi

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jay+i+Cichy+Bob+kontratakuj%C4%85+po+raz+drugi-121655
Kevin Smith ogłosił, że zamierza nakręcić reboot własnego filmu - komedii "Jay i Cichy Bob kontratakują" z 2001 roku.


Tytułowy duet to grani przez Smitha i Jasona Mewesa drobni dilerzy narkotykowi. Panowie pojawili się wcześniej na drugim planie w kilku innych dziełach reżysera, by wreszcie awansować na głównych bohaterów.

Obaj mieszkają w New Jersey i wystają całe dnie pod sklepem spożywczym, handlując ziołem. Jay i Bob zostają bohaterami komiksu, który ma zostać zekranizowany w Hollywood. Po dłuższej chwili do ich ospałych mózgów dociera idea, że ktoś powinien im za to zapłacić. Ruszają więc do Kalifornii, aby upomnieć się o swoje. Podróż przez całe Stany to dla nich wyzwanie nie lada, bo całe życie spędzili, stojąc pod sklepem i nic nie wiedzą o Bożym świecie. Wszystkie drogi prowadzą jednak do Hollywood, więc Jay i Bob w końcu tam dotrą – angażują się po drodze w mnóstwo filmowych sytuacji i poznają zastępy znanych postaci amerykańskiego kina.

Smith zapowiada, że reboot "Jaya i Cichego Boba" będzie jego następnym filmem. Mamy nadzieję, że będzie miał z tym projektem więcej szczęścia niż z trzecią częścią "Sprzedawców" oraz kontynuacją "Szczurów z supermarketu". Oba sequele mimo szumnych deklaracji reżysera nigdy doczekały się realizacji.