Jest szansa na aktorską kontynuację "Aladyna"

/Film / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jest+szansa+na+aktorsk%C4%85+kontynuacj%C4%99+%22Aladyna%22-134214
Jest szansa na aktorską kontynuację "Aladyna"
Ta wiadomość nikogo nie zaskoczy. Zdziwić może za to asekurancki ton wypowiedzi Dana Lina, producenta "Aladyna". Zamiast bowiem zadeklarować, że kontynuacja z całą pewnością powstanie, powiedział jedynie, że rozmowy w sprawie sequela są prowadzone.


"Aladyn" to jedna z największych niespodzianek tego roku. Przed premierą większość osób spodziewało się, że baśniowe widowisko podzieli los "Dumbo" Tima Burtona. Tymczasem film stał się wielkim kinowym przebojem. Jest jednym z czterech tytułów Disneya, których globalne wpływy w tym roku przekroczyły miliard dolarów (obecnie 1 035,0 mln).

Dan Lin zadeklarował również, że ewentualny sequel "Aladyna" podąży tą samą drogą, co część pierwsza. Oznacza to, że twórcy nie zamierzają dokładnie odtwarzać wcześniejszych animacji, a jedynie inspirować się tym, co Disney wcześniej zrobił w tym temacie.

Przypomnijmy, że animowany "Aladyn" doczekał się dwóch kontynuacji, które trafiły od razu na rynek DVD. Pierwszym był "Powrót Dżafara" w 1994 roku. Drugim, wydany rok później, "Aladyn i król złodziei".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones