Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Joaquin+Phoenix+zostanie+Jokerem-126937

Joaquin Phoenix zostanie Jokerem?

  • Variety
  • autor: mp
  • Filmy
Dawno temu Darren Aronofsky widział go w roli Batmana. Kilka lat temu Warner Bros. oferowało mu rolę Lexa Luthora w "Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości". Jednak chyba dopiero za sprawą Todda Phillipsa Joaquin Phoenix trafi do świata ekranizacji komiksów DC Comics.

Jak podaje portal Variety, Phillips bardzo chce, żeby Phoenix zagrał główną rolę w reżyserowanym przez niego widowisku o Jokerze. Warner Bros. zaaprobowało jego wybór i rozpoczęło oficjalne rozmowy z aktorem. Nie jest na razie jasne, czy gwiazdor ofertę przyjmie.

W sieci już można znaleźć grafiki fanów pokazujące, jak Phoenix mógłby wyglądać jako Joker. Jedną z nich znajdziecie poniżej:

7ohni1wor2f01.jpg


Projekt nie ma jeszcze tytułu. Wiemy o nim jedynie tyle, że będzie to opowieść typu origin. Z filmu dowiemy się, jak Joker stał się legendą kryminalnego świata Gotham. Akcja osadzona będzie w latach 80. i stylistyką ma przypominać kino gangsterskie Martina Scorsesego.

Obecnie Phillips pracuje nad fabułą widowiska. Pomaga mu w tym Scott Silver.

Angaż Phoenixa nie będzie oznaczał pozbycia się przez Warner Bros. Jareda Leto, który wcielił się w postać Jokera w "Legionie samobójców". Aktor powróci jako zabójczy żartowniś w kontynuacji, jeśli ta dojdzie do skutku.

zobacz też: