John Travolta w końcu zostanie mafijnym ojcem chrzestnym

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/John+Travolta+w+ko%C5%84cu+zostanie+mafijnym+ojcem+chrzestnym-113353
Po dwóch latach ciszy powraca pomysł realizacji filmu "Gotti". Jego gwiazdą pozostaje John Travolta. Nowym reżyserem został Kevin Connolly, najlepiej znany jako aktor, jedna z gwiazd serialu "Ekipa".

GettyImages-473017868.jpg Getty Images © Jemal Countess


Film będzie opowieścią o Johnie Gottim  i jego synu Johnie Gottim Jr. Podstawą dla scenariusza są wspomnienia sprzedane producentom przez tego ostatniego. Gotti był jedną z najpotężniejszych osób w mafijnych strukturach nowojorskiej mafii. Przez długi czas był numerem jeden, o czym doskonale wiedziało FBI, ale nie potrafiło zdobyć na niego dowodów. Ostatecznie został skazany dzięki zeznaniom jego prawej ręki Sammy'ego Gravano. Zmarł na raka w więzieniu. Jego syn niechętnie poszedł w ślady ojca i po odbyciu kary więzienia za przestępstwa związane z działalnością mafijną ostatecznie zrezygnował z bycia gangsterem. Postanowił za to zarobić na swojej historii. Najpierw sprzedał ją dziennikarzom, a później producentom filmowym.

"Gotti" pozostaje w planach od dawna. Niestety problemy z dopięciem budżetu sprawiały, że mimo kilku szumnych zapowiedzi do dziś nie udało się go zrealizować. W przeszłości z obrazem związani byli m.in. Al Pacino, Lindsay Lohan, Kelly Preston i Anthony Hopkins. Joe Pesci specjalnie dla roli jednego z gangsterów przytył, więc kiedy okazało się, że nic z filmu nie będzie, pozwał producentów.
Udostępnij: