Johnny Depp czuje się bojkotowany przez Hollywood

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Johnny+Depp+czuje+si%C4%99+bojkotowany+przez+Hollywood-143496
Johnny Depp czuje się bojkotowany przez Hollywood
źródło: Getty Images
autor: Barcroft Media
Johnny Depp udzielił pierwszego wywiadu od czasu przegranej w sprawie o zniesławienie. Aktor zdradził w nim, że czuje się bojkotowany przez Hollywood. 

W rozmowie z magazynem "The Sunday Times" Depp wypowiedział się m.in na temat decyzji MGM o zablokowaniu premiery jego najnowszego filmu. Podobnie jak reżyser Andrew Levitas aktor uważa, że sytuacja ta jest pokłosiem jego osobistych problemów. Dramat "Minamata" miał zadebiutować w amerykańskich kinach w lutym tego roku. Studio podjęło jednak decyzję o bezterminowym przesunięciu premiery. 

W 2020 roku Depp przegrał proces o zniesławienie, jaki wytoczył brytyjskiemu tabloidowi "The Sun" za nazwanie go damskim bokserem. Aktor został oskarżony przez Amber Heard, będącą wówczas jego żoną, o pobicie. W wyniku skandalu Depp stracił rolę Gellerta Grindelwalda w opartej na książkach J.K. Rowling serii "Fantastyczne zwierzęta". 

W "Minamacie" aktor wciela się w postać W. Eugene'a Smitha, fotoreportera, który udokumentował skutki zakażenia rtęcią wśród mieszkańców nadmorskich miejscowości w Japonii.

Depp wkrótce ma odebrać nagrodę Donostia podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w San Sebastian. Mimo sprzeciwu ze strony hiszpańskich filmowczyń organizatorzy imprezy podtrzymali decyzję o uhonorowaniu aktora. 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones