Jonah Hill cierpi na ataki paniki, odwołuje promocję nowych filmów

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jonah+Hill+cierpi+na+napady+paniki%2C+odwo%C5%82uje+promocj%C4%99+nowych+film%C3%B3w-147434
Jonah Hill cierpi na ataki paniki, odwołuje promocję nowych filmów
źródło: Getty Images
autor: Matt Winkelmeyer
Aktor Jonah Hill zapowiedział, iż wycofuje się z promocji nadchodzących produkcji z uwagi na swój stan zdrowia. Aktor znany m.in. z "Supersamca" i "Moneyball" cierpli na napady lękowe, które częściowo uniemożliwiają mu funkcjonowanie na płaszczyźnie zawodowej. 

Jonah Hill i jego nowy film o zdrowiu psychicznymO swoim stanie i walce z atakami paniki Hill opowiedział w autorskim dokumencie "Stutz" zatytułowanym tak od nazwiska jego terapeuty, dr. Phila Stutza. Produkcja ma pojawić się w obiegu trakcie festiwalowej jesieni, ale już teraz aktor odwołał swój udział w trasie promocyjnej produkcji. Podobnie ma się sprawa z komedią "You People" Kenyi Barris zrealizowaną dla Netfliksa, przy której Hill jest producentem i współscenarzystą.    

W oświadczeniu aktora czytamy: Właśnie skończyłem swój drugi film, o mnie i o moim terapeucie, który opowiada o  problemach ze zdrowiem psychicznym. Jego celem jest chęć podzielenia się z innymi własnymi doświadczeniami, a przede wszystkim – narzędziami terapeutycznymi, którymi przez lata nauczyłem się posługiwać.

Na tej drodze do samoświadomości odkryłem, że zmagałem się z atakami paniki przez ostatnie dwadzieścia lat, a jednym z ich źródeł były publiczne wystąpienia. Jestem wdzięczny za możliwość pokazania tego filmu na prestiżowych jesiennych festiwalach. Mam nadzieję, że pomoże tym, którzy sami walczą z podobnymi przeciwnościami losu. Niemniej podjąłem decyzję o zrezygnowaniu z udziału w jego promocji, moje zdrowie jest najważniejsze. 

Takie oświadczenia wydawały mi się dotąd nieco krindżowe. Ale jestem też wśród tych uprzywilejowanych, którzy mogą sobie na podobny krok pozwolić. Nie stracę pracy, pracując nad swoimi problemami. Tymi słowami chciałbym zwrócić jednak uwagę na tych, którzy nie mają takiej możliwości. 

Mam nadzieję, że moja twórczość przemówi za mnie. Jestem wdzięczny współpracownikom, partnerom oraz wszystkim, którzy to czytają, za wsparcie. 


Jonah Hill – najważniejsze roleHill zaczynał swoją karierę jako aktor stricte komediowy pod reżysersko-producencką batutą Judda Apatowa – m.in. we "Wpadce", "Supersamcu" i "Chłopaki też płaczą". Był też gwiazdą dyptyku "Jump Street". Później dał się jednak poznać jako doskonały aktor tragikomiczny i dramatyczny, zagrał m.in. w "Ave Cezar!", "Moneyball"  oraz "Wilku z Wall Street"(zwiastun poniżej). Za dwa ostatnie filmy zgarnął oscarowe nominacje. Jako reżyser i scenarzysta zadebiutował ciepło przyjętym "Mid 90s". Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones