Już 23 maja startuje 20. MDAG online!

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Ju%C5%BC+23+maja+startuje+20.+MDAG+online-150879
Już 23 maja startuje 20. MDAG online!
Część online 20. MDAG, największego polskiego festiwalu filmowego, odbędzie się w dniach 23 maja - 4 czerwca. Na stronie mdag.pl (prosimy nie mylić z całorocznym serwisem vod.mdag.pl) czekać będzie zdecydowana większość filmów pokazywanych podczas festiwalu. Poniżej znajdują się lista tytułów dostępnych podczas festiwalu online oraz cennik biletów: 11 zł: pojedynczy e-bilet na jeden film; 47 zł: pakiet dowolnych 5 filmów; 87 zł: pakiet dowolnych 10 filmów; 108 zł: pakiet dowolnych 14 filmów. Bilety i karnety będą w sprzedaży od 23 maja na stronie festiwalu.

Nieodłącznym elementem festiwalu online są także wirtualne spotkania z ekspertami_kami wokół filmów prezentowanych w drugiej części MDAG. Pierwsze odbędzie się już w środę 24 maja i będzie dotyczyło projektowania miejsca w kosmosie! Spotkanie będzie można śledzić na żywo na Facebooku festiwalu, kanale YouTube oraz stronie mdag.pl.

Rozmowa wokół filmu NAJDŁUŻSZE POŻEGNANIE, reż. Ido Mizrahy: https://mdag.pl/20/pl/warszawa/movie/Najdluzsze

Coraz śmielej myślimy o projektowaniu swojego miejsca w kosmosie. Naukowcy przewidują, że w ciągu następnej dekady NASA po raz pierwszy wyśle ​​astronautów na Marsa i może sprowadzić ich z powrotem na Ziemię. Jakim kosztem? "Najdłuższe pożegnanie" przybliża badania, które mają zapewnić wsparcie przyszłym astronautom i mechanizmy radzenia sobie przez nich z izolacją. Temat projektowania bezpieczeństwa w wciąż odkrywanej przestrzeni przybliżą:

dr Joanna Jurga ‒ projektantka produktu i przestrzeni, innowatorka oraz wykładowczyni. Specjalistka projektowania dedykowanego poczuciu bezpieczeństwa. W swojej pracy chętnie porusza zagadnienia z zakresu designu synestetycznego i spekulatywnego. Analogowa astronautka i dwukrotna komandorka symulacji misji kosmicznych w Habitacie Lunares. Nauczycielka medytacji i pasjonatka kosmosu. Współpracowała przy projektach badawczych z infuture hatalska foresight institute i Instytutem Kontekstów Pracy. Wyróżniona na międzynarodowych wystawach i festiwalach.

Ewelina Zambrzycka-Kościelnicka - dziennikarka National Geographic, związana również z Centrum Badań Kosmicznych PAN. Współautorka książek: "Człowiek istota kosmiczna" (z G. Broną), bestsellerowej pozycji "Kosmiczne wyzwania. Jak budować statki kosmiczne, dogonić kometę i rozwiązywać galaktyczne problemy" oraz wchodzącej właśnie na rynek książki "Odważ się robić wielkie rzeczy. I ty możesz pracować w NASA" napisanych wspólnie z inżynierem i menedżerem misji w Jet Propulsion Laboratory (JPL) Centrum NASA - Arturem Chmielewskim.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones