Już wkrótce premiera drugiego sezonu serialu "Okręt"

https://www.filmweb.pl/news/Ju%C5%BC+wkr%C3%B3tce+premiera+drugiego+sezonu+serialu+%22Okr%C4%99t%22-137733
Już wkrótce premiera drugiego sezonu serialu "Okręt"
Zrealizowany z wielkim rozmachem wysokobudżetowy serial "Okręt" po przerwie wraca na ekrany. Premierowy odcinek drugiego sezonu zostanie wyemitowany 17 maja o godzinie 21:30 na kanale Epic Drama.

Pierwsza seria wojennego dramatu, inspirowanego bestsellerową powieścią Lothara-Günthera Buchheima i nominowanym do Oscara dziełem Wolfganga Petersena pod tym samym tytułem, zyskała międzynarodowe uznanie krytyków. Koprodukcja Sky Deutschland, Bavaria Fiction 
i Sonar Entertainment ukazuje trudną rzeczywistość II wojny światowej poprzez zestawienie dwóch fabuł toczących się równolegle na lądzie i morzu.


Akcja drugiego sezonu rozpoczyna się w grudniu 1942 r. Doświadczony oficer marynarki Johannes von Reinhartz (Clemens Schick) zostaje wysłany w tajną misję na wschodnie wybrzeże USA w celu wysadzenia na ląd sabotażystów. Jego lojalność jest podawana w wątpliwość, dlatego w ślad za nim zostaje wysłany Wrangel (Stefan Konarske), dowodzący U-612. Były dowódca U-612 Hoffmann (Rick Okon) ledwo unika śmierci na Oceanie Atlantyckim. W Nowym Jorku znajduje schronienie u Sama Greenwooda (Vincent Kartheiser), który zawdzięcza mu życie. Tymczasem w La Rochelle Simone (Vicky Krieps) nadal potajemnie pomaga osobom dotkniętym nazistowską okupacją. Szef gestapo, Forster (Tom Wlaschiha), nabiera podejrzeń, że Simone i jej współlokatorka Margot (Fleur Geffrier) podejmują działania w celu zorganizowania ucieczki żydowskiej rodzinie. 


Do obsady drugiego sezonu dołączyli m.in. Clemens Schick ("Casino Royale"), Thomas Kretschmann ("Avengers: Czas Ultrona"), Rochelle Neil ("Terminator: Mroczne przeznaczenie"), Ulrich Matthes ("Upadek"), Paul Bartel ("Les Petits Princes"), Michael McElhatton ("Gra o tron") i Sebastian Hülk ("Biała wstążka"). Nie zabraknie również gwiazdorskiej obsady z poprzedniego sezonu: Vicky Krieps ("Nić widmo") – nagrodzona za najlepszą rolę kobiecą w pierwszym sezonie, Tom Wlaschiha ("Gra o tron"), Rick Okon ("Miejsce zbrodni"), Vincent Kartheiser ("Mad Men"), Fleur Geffrier ("Elle"), Thierry Frémont ("Sprzymierzeni"), Rainer Bock ("Zadzwoń do Saula"), Leonard Scheicher ("Mroczny świat"),  czy Stefan Konarske ("Młody Karol Marks").


Nowy sezon to pełne napięcia sceny i zwroty akcji, ale również pogłębione psychologicznie studia postaci. Zdjęcia realizowano m.in. w La Rochelle, Manchesterze, Liverpoolu, Pradze i na Malcie. Za reżyserię i scenariusz drugiego sezonu serialu jest odpowiedzialny Matthias Glasner ("Blochin", "Der Freie Wille") oraz Rick Ostermann. Zdjęcia zrealizowali David Luther i Philipp Blaubach.

Serial "Okręt" będzie emitowany tylko na kanale Epic Drama. Koncern Viasat World posiada wyłączne prawa do dystrybucji filmu na wybranych rynkach międzynarodowych.
Informacja sponsorowana