Jude Law i inni dołączają do Kate Winslet w dramacie "Lee"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jude+Law+i+inni+do%C5%82%C4%85czaj%C4%85+do+Kate+Winslet+w+dramacie+%22Lee%22-144275
Jude Law i inni dołączają do Kate Winslet w dramacie "Lee"
źródło: Getty Images
autor: Roy Rochlin
Marion Cotillard, Jude Law, Andrea Riseborough i Josh O’Connor dołączą do dramatu "Lee" opowiadającego o wojennych doświadczeniach amerykańskiej fotografki Elizabeth "Lee" Miller. W tytułową rolę wcieli się Kate Winslet.

W latach 20. ubiegłego wieku Elizabeth "Lee" Miller pozowała dla "Vogue'a", była też muzą takich artystów jak Man Ray czy Pablo Picasso. Po wybuchu II wojny światowej poświęciła karierę modelki, by dokumentować walki na alianckich liniach frontu. Ujawniała też okrucieństwa, jakich naziści dopuszczali się na więzionych w obozach koncentracyjnych Żydach.

Za kamerą zadebiutuje Ellen Kuras, do tej pory znana przede wszystkim jako operatorka. Winslet miała okazję współpracować z nią na planie "Zakochanego bez pamięci". Współtworzony przez nią dokument "Zdrada" w 2009 roku został nominowany do Oscara.

To absolutnie nie będzie biografia – powiedziała WinsletAby pokazać całą historię Lee, musielibyśmy nakręcić serial. Naszym celem jest przybliżenie widzowi najbardziej znaczącej dekady jej życia, czasu, który zdefiniował jej tożsamość. To właśnie lata 1938–1948.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones