"Miasto w ogniu": Justin Kuritzkes ("Challengers") na podstawie powieści Dona Winslowa

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Justin+Kuritzkes+napisze+scenariusz+%22Miasta+w+ogniu%22.+Austin+Butler+jako+Danny+Ryan-155092
"Miasto w ogniu": Justin Kuritzkes ("Challengers") na podstawie powieści Dona Winslowa
źródło: Getty Images
autor: Lia Toby
Justin Kuritzkes, który napisał dla Luki Guadagnino scenariusze jego dwóch najnowszych filmów – "Challengers" i "Queer" na podstawie powieści Williama S. Burroughsa – ma już nowy projekt. Zaadaptuje głośną powieść Dona Winslowa "Miasto w ogniu", w którym główną rolę ma zagrać Austin Butler.


Co wiemy "City on Fire", adaptacji powieści Dona Winslowa z Austinem Butlerem w roli głównej?


"City on Fire" to adaptacja głośnej powieści Dona Winslowa pod tym samym tytułem. Austin Butler nie tylko zagra w filmie, ale także będzie jego producentem. Książka ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa HarperCollins Polska. W oficjalnym opisie możemy przeczytać:

Providence, Rhode Island, 1986 rok. Dwudziestodziewięcioletni Danny Ryan, robotnik portowy, kochający mąż i wierny przyjaciel, od czasu do czasu wykonuje usługi dla irlandzkiej mafii, która kontroluje większą część miasta. Danny pragnie jednak w życiu czegoś więcej i marzy o tym, by zacząć od nowa, gdzie indziej. Jednak kiedy współczesna Helena Trojańska doprowadza do wojny między rywalizującymi gangami, Danny zostaje wplątany w konflikt, przed którym nie ma ucieczki. Na jego barki spada ochrona domu, rodziny oraz przyjaciół, którzy są mu bliżsi niż bracia.

Jest to pierwsza część trylogii. Kolejne noszą tytuły "Miasto marzeń" i "Miasto w gruzach" . 

Zobacz zwiastun filmu "Challengers"


"Challengers", nowy film Luki Guadagnino wg scenariusza Justina Kuritzkesa, trafi na ekrany polskich kin jeszcze w tym miesiącu. Zobaczcie jego zwiastun: 

 

Zendaya wciela się w postać Tashi Duncan, która jako złote dziecko tenisa została potem trenerką, bezkompromisową na korcie i poza nim. Jej mąż (Mike Faist") jest mistrzem, który przeżywa zawodowy kryzys. Tashi postanawia przywrócić mu dawną chwałę, ale oboje czeka niespodzianka, kiedy przeciwnikiem okazuje się inny przebrzmiały czempion Patrick (Josh O'Connor) – niegdyś jego najlepszy przyjaciel i dawny chłopak Tashi. Kiedy przeszłość zderza się z teraźniejszością, a napięcie sięga zenitu, Tashi musi zapytać samą siebie, jaka będzie cena wygranej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones