Kevin Feige i Star Wars: Szefowa LucasFilm nie chce filmu od szefa Marvela

Puck News / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kevin+Feige+i+Star+Wars%3A+Szefowa+LucasFilm+nie+chce+filmu+od+szefa+Marvela-150269
Kevin Feige i Star Wars: Szefowa LucasFilm nie chce filmu od szefa Marvela
W miniony weekend w Londynie odbyło się Star Wars Celebrtation, doroczna impreza, na której LucasFilm chwali się swoimi projektami. Już pierwszego dnia ogłoszone zostały trzy nowe filmy w uniwersum Gwiezdnych Wojen. A to zrodziło pytania o to, co z projektami, o których mówi się od kilku lat?

Kevin Feige i Gwiezdne wojny? Kathleen Kennedy: Nie na mojej warcieWśród projektów, o których niczego nowego się nie dowiedzieliśmy, jest zapowiadany już w 2019 roku film, który miał zrealizować szef Marvela Kevin Feige. Jak się okazuje, Kathleen Kennedy przekonuje, że taki projekt nigdy nie istniał.

W rozmowie z dziennikarzami portalu IGN stwierdziła, że zostało to co prawda ogłoszone prasie, a raczej fandomowi, ale tak naprawdę nigdy nic nie zostało opracowane. To nie jest porzucony projekt - przekonywała Kennedy. - On po prostu nie istniał.

Teraz jednak Matthew Belloni z portalu Puck News twierdzi, że Kennedy skłamała w tym wywiadzie. Jego zdaniem projekt Feige'a istniał i wciąż istnieje, a Kennedy otrzymywała okresowo informacje na temat jego rozwoju.

Belloni przypomina również, że to wcale nie zostało rzucone fanom, żeby mieli o czym mówić, lecz projekt ogłosił w 2019 roku Alan Horn, odpowiedzialny w Disneyu za wszystkie produkcje filmowe, czyli nominalnie szef Kennedy, w wywiadzie dla The Hollywood Reporter.

Dlaczego więc Kennedy tak wypowiada się o tym projekcie? Belloni twierdzi, że szefowa LucasFilm po prostu nie chce szefa Marvel Studios na swoim podwórku. Od premiery "Skywalker. Odrodzenie" jej studio nie miało żadnego filmu w kinach. Tymczasem Marvel, mimo problemów wizerunkowych i pandemii, zgarnęło w tym czasie 6 miliardów dolarów. Kevin Feige jest więc najważniejszą osobą w "filmowej rodzinie Disneya". Gdyby jego film z cyklu Gwiezdne wojny odniósł sukces, dla Kennedy byłby to bardzo niekomfortowy moment.

Podcast "Mam parę uwag" o filmie "Ostatni Jedi"Żaden film z cyklu Gwiezdne wojny nie dostał "zielonego światła"Co więcej Matthew Belloni twierdzi, że pomimo ogłoszonych w Londynie trzech projektów, żaden z nich nie ma formalnie zielonego światła. Dziennikarz przewiduje więc, że LucasFilm nie wyrobi się z produkcją przynajmniej jednego z filmów na rok 2025. Jest więc bardzo prawdopodobne, że premiera kinowa widowiska Star Wars odbędzie się dopiero w 2026 roku, czyli siedem lat po wejściu na duże ekrany "Skywalkera. Odrodzenie".

Tym projektem nie będzie ogłoszone już jakiś czas temu widowisko w reżyserii Taikiego Waititiego. Zgodnie bowiem z doniesieniami, które pojawiły się pod koniec ubiegłego tygodnia ten wraca do "Akiry".

Projekt został odstawiony na boczny tor, ponieważ Waititi miał do zrealizowania "Miłość i grom" dla Marvela. Teraz podobno prace nad scenariuszem są na finiszu i reżyser może na tym filmie skupić swoją uwagę.

Gwiezdne wojny dobrze mają się za to na platformie Disney+. W czasie Star Wars Celebration zaprezentowano zwiastun najnowszego serialu aktorskiego "Ahsoka". Wy możecie go obejrzeć poniżej:

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones