Kevin Hart zastąpi Billa Murraya w nowym "Wigilijnym show"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kevin+Hart+zast%C4%85pi+Billa+Murraya+w+nowym+%22Wigilijnym+show%22-133410
Kevin Hart ("Jumanji: Przygoda w dżungli", "Spragnieni życia") zagra główną rolę w remake'u świątecznej komedii "Wigilijny show".


Nakręcony w 1988 roku oryginał z Billem Murrayem był luźną adaptacją klasycznej "Opowieści wigilijnej" Karola Dickensa. W dniu premiery film nie okazał się wielkim hitem kinowym. Wraz z upływem lat stał się jednak żelaznym klasykiem świątecznej ramówki telewizyjnej.

Bohaterem utworu jest wyrachowany telewizyjny producent Frank Cross, który na własnej skórze doświadcza cudownej magii wigilijnego wieczoru. Cross swą wielką karierę rozpoczął jako goniec, by po latach - dzięki bezwzględności - dojść na sam szczyt i zostać pozbawionym uczuć szefem telewizyjnej stacji. Jest typowym przykładem podłego, złośliwego, nieczułego, pamiętliwego typa o sadystycznym poczuciu humoru - idealne uosobienie współczesnego pana Scrooge'a. Zanim jednak skończy się noc, Cross dostanie od losu ostatnią szansę - wizytę złożą mu dziwni goście: maniakalny nowojorski taksówkarz z przeszłości, współczesna gadatliwa wróżka oraz makabryczny, bezgłowy olbrzym jako posłaniec z przyszłości.

Aktualnie trwają poszukiwania scenarzystów nowej wersji. Realizację finansuje Paramount.
Udostępnij: